Maailm

„Tema pärast läksin tumedale teele!“ Donald Trumpi endine ihuadvokaat läheb 3 aastaks vangi (9)

Toimetas Greete Kõrvits, 12. detsember 2018 19:09
Michael Cohen (keskel) perega teel kohtusaaliFoto: AP/Scanpix
Donald Trumpi endine jurist Michael Cohen läheb 3 aastaks vangi, vahendab ABC News. Advokaat süüdistab oma allakäigus presidenti.

Cohen vahendas vaikimisraha Trumpi ja tolle väidetavate armukeste vahel. Kuid süüdi mõisteti ta Kongressile valetamise, maksude tasumata jätmises ning kampaaniarahastuse seaduste rikkumises - Trumpiga lävinud daamide vaikimisraha maksis Cohen süüdistuse järgi presidendikampaania kassast, mis on illegaalne. Trump on ise väitnud, et maksed naistuttavatele on privaatne asi ning ei rikkunud kampaaniaseadusi.

Kongressi ees valetunnistuste andmise tuvastas eriprokurör Robert Muelleri uurimine. Enne süüdimõistvat otsust palus Cohen leebemat karistust ja seda, et teda vangi ei saadetaks. Ta tunnistas end kõigis kuritegudes süüdi.

Kohtunik William Pauley kirjeldas Coheni erinevaid seaduserikkumisi kui „totaalset Rootsi lauda ebaseaduslikest tegevustest“, lisades, et Cohenil kadus moraalsustaju. „Ta oleks pidanud targem olema,“ ütles kohtunik.

Cohen ise süüdistab enda allakäigus presidenti, oma kunagist bossi. „Tema pärast läksin ma valguse asemel tumedale teele ja varjasin tema räpaseid tegusid,“ sõnas ta kohtusaalis.

Samal teemal

14.09.2018
Trumpi kampaaniajuht tunnistas end riigivastases vandenõus süüdi ja jagas väärtuslikku infot
23.08.2018
Trump: maksin armukestele, kuid see polnud ebaseaduslik!
21.08.2018
Trumpi endine advokaat on nõus karistuse leevendamiseks kohtuga koostööd tegema
20.07.2018
Trumpi advokaat salvestas Trumpi juttu Playboy modellile maksmisest