Maailm

Välisministeerium: Prantsusmaal tõsteti julgeolekutase kõrgeimale astmele (9)

Toimetas Triinu Laan, 12. detsember 2018, 12:43
Foto: Christophe Ena, AP/Scanpix
Välisministeerium annab teada, et peale teisipäevaõhtust tulistamist Strasbourgi kesklinnas jõuluturu lähistel tõsteti julgeolekutase Prantsusmaal kõrgeimale astmele.

See tähendab tugevdatud kontrolli piiriületustel, samuti tugevdatud kontrolli jõuluturgudel üle kogu Prantsusmaa – vaadatakse läbi kottide sisu ja kombatakse riideid, et välistada relva olemasolu. Võidakse teha läbiotsimisi ning kontrollida dokumente. Julgeoleku tagamiseks on avalikes kohtades täiendavalt patrullimas sõjaväelasi.

Ajutiselt võivad olla suletud mõned teed, käigust ära ühistranspordiliinid, teatud kohtades võib olla keelatud sõidukite parkimine. Lisaks on keelatud rahvakogunemised ja meeleavaldused. 

Välisministeerium palub Strasbourgis viibijatel säilitada rahu ning jälgida kohalike ametivõimude korraldusi. 

MInisteerium palub kõigil Strasbourgis viibinutel anda lähedastele teada, et teiega on kõik korras. Kui teil ei õnnestu oma Strasbourgis viibivate lähedastega ühendust saada, palun pöörduge välisministeeriumi numbril +372 5301 9999.

Strasbourgis eile aset leidnud tulistamises on praeguse seisuga hukkunud vähemalt 3 inimest ja haavata saanud 12 inimest.

Välisminister Mikser avaldas Prantsusmaa kolleegile kaastunnet

Välisminister Sven Mikser avaldas Prantsusmaa välisministrile Jean-Yves Le Drianile kaastunnet Strasbourgis toimunud tulistamise pärast.

„Avaldan siirast kaastunnet elu kaotanute peredele ja sõpradele ning soovin kannatanutele kiiret paranemist,“ seisab välisminister Mikseri kirjas oma kolleegile. „Oleme sel kurval ajal mõtteis ohvrite lähedaste ja vigastatutega ning kogu Prantsusmaa rahvaga,“ lisas ta.

„Sellistel jõhkratel ja ebainimlikel vägivallategudel ei saa olla meie ühiskonnas kohta. Soovin Prantsusmaa politseile jõudu tulistaja kiirel tabamisel,“ rõhutas Mikser.

Samal teemal

12. detsember 2018, 15:30
Strasbourgi veresauna korraldaja on istunud vanglas kolmes riigis
12. detsember 2018, 11:45
Gräzin: ebamoraalne on tragöödia pealt poliitilist kasu lõigata
12. detsember 2018, 11:04
ÕL FOTOD | Tallinna jõuluturgu valvavad relvastatud politseinikud
12. detsember 2018, 10:32
Tulistamist pealt näinud eestlane: „Karjuti „Allahu akbar!“ ja inimesed hakkasid eemalduma.“

9 KOMMENTAARI

k
Kusjjuures 12. detsember 2018, 19:16
hoolimata julgeolekutaseme kõrgeimast astmest saab kuritahtlik element oma tapatöö tehtud ja tõmbab veel leeletki, seetõttu ei taha teada mis hakkab sündima rändeleppe jõustumisel.
o
on 12. detsember 2018, 18:22
mikser praegu naise käes, kes vahustab rõõska koort, et pärast magusat nautida...aga millest jutt on?Eks igal omad huvid mängus, ka mi....
Loe kõiki (9)

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee