Maailm

Välisministeerium: Prantsusmaal tõsteti julgeolekutase kõrgeimale astmele (9)

Toimetas Triinu Laan, 12. detsember 2018 12:43
Foto: Christophe Ena, AP/Scanpix
Välisministeerium annab teada, et peale teisipäevaõhtust tulistamist Strasbourgi kesklinnas jõuluturu lähistel tõsteti julgeolekutase Prantsusmaal kõrgeimale astmele.

See tähendab tugevdatud kontrolli piiriületustel, samuti tugevdatud kontrolli jõuluturgudel üle kogu Prantsusmaa – vaadatakse läbi kottide sisu ja kombatakse riideid, et välistada relva olemasolu. Võidakse teha läbiotsimisi ning kontrollida dokumente. Julgeoleku tagamiseks on avalikes kohtades täiendavalt patrullimas sõjaväelasi.

Ajutiselt võivad olla suletud mõned teed, käigust ära ühistranspordiliinid, teatud kohtades võib olla keelatud sõidukite parkimine. Lisaks on keelatud rahvakogunemised ja meeleavaldused. 

Välisministeerium palub Strasbourgis viibijatel säilitada rahu ning jälgida kohalike ametivõimude korraldusi. 

MInisteerium palub kõigil Strasbourgis viibinutel anda lähedastele teada, et teiega on kõik korras. Kui teil ei õnnestu oma Strasbourgis viibivate lähedastega ühendust saada, palun pöörduge välisministeeriumi numbril +372 5301 9999.

Strasbourgis eile aset leidnud tulistamises on praeguse seisuga hukkunud vähemalt 3 inimest ja haavata saanud 12 inimest.

Välisminister Mikser avaldas Prantsusmaa kolleegile kaastunnet

Välisminister Sven Mikser avaldas Prantsusmaa välisministrile Jean-Yves Le Drianile kaastunnet Strasbourgis toimunud tulistamise pärast.

„Avaldan siirast kaastunnet elu kaotanute peredele ja sõpradele ning soovin kannatanutele kiiret paranemist,“ seisab välisminister Mikseri kirjas oma kolleegile. „Oleme sel kurval ajal mõtteis ohvrite lähedaste ja vigastatutega ning kogu Prantsusmaa rahvaga,“ lisas ta.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee