Poliitika

Reinsalu: Euroopa kodanikud ei pea elama õlg-õla kõrval ohtlike fanaatikutega (28)

Toimetas Triinu Laan, 12. detsember 2018, 09:05
Foto: Teet Malsroos
Justiitsminister Urmas Reinslau avaldab kaastunnet Strasbourgi terrorirünnaku ohvrite omastele ja leiab, et vägivalda ülistav islami ekstremism tuleb Euroopa pinnalt välja rookida.

"Jõuluturge, sealhulgas Strasbourgi jõuluturgu, on islami ekstremistlikud terroristid seadnud sümboolseks ründekohaks aastaid. Viha tekitab, et praegune rünnakus kahtlustatav oli juba Prantsusmaa ohtlike radikaalide nimekirjas! Ta polnud sugugi politseile tundmatu, nagu kinnitas Strasbourgi prefekt! Selles nimistus on kokku ligi 4000 ohtlikuks liigitatud isikut, kes võivad sooritada terrorikuritegusid ja vägivallaakte," kirjutab Reinsalu. 

"Terrorit ei saa tõkestada nimekirjadega, see seltskond peab tundma riikide jõudu, mitte jõuetust," leiab minister. 

Reinsalu sõnul tuleks sellised ohtlikud isikud deporteerida Euroopa territooriumilt ning kui neil on naturaliseeritud kodakondsus, siis see ära võtta.

"Euroopa kodanikud ei pea elama õlg-õla kõrval ohtlike fanaatikutega, kes vaid ootavad oma võimalust meid rünnata. See peab olema üleeuroopaline kohustus riikidele. Nii suudame kaitsta inimeste vaba liikumist ja Euroopa julgeolekut, kuni vägivalda ülistav islami ekstremism Euroopa pinnalt välja roogitakse!"

Samal teemal

12. detsember 2018, 10:32
Tulistamist pealt näinud eestlane: „Karjuti „Allahu akbar!“ ja inimesed hakkasid eemalduma.“
12. detsember 2018, 00:09
VIDEO JA FOTOD | TULISTAMINE: Strasbourgi jõuluturul sai kaks inimest surma ja 12 vigastada

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee