Eesti uudised

Arestimajades suri seitse inimest (5)

Siim Randla, 12. detsember 2018, 07:12
Kainestusmaja kamber Alar Truu
Surmajuhtumeid aitaks ära hoida ulatuslikuma videovalve kasutamine kainestuskambrites ning tehnilise järelevalve kombineerimine tõhusa ja vahetu visuaalse jälgimisega, leiab õiguskantsler.

 2017. aastal suri arestimajades kolm kainenema toodud inimest ja neli kinnipeetut sooritas enesetapu, selgub õiguskantsleri aastaülevaatest 2017/2018.

Samal teemal

Politsei- ja piirivalveamet analüüsib ja võtab arvesse kinnipeetu võimalikku riskikäitumist, muu hulgas kalduvust enesetapule. „Igat suitsiidijuhtumit uuriti otsekohe. Kui distsiplinaarmenetluse käigus tuvastatakse, et teenistuja on töökohustusi rikkunud, määratakse talle distsiplinaarkaristus sõltuvalt süü olemusest ja suurusest,“ märgib õiguskantsler. „Surmajuhtumeid aitaks ära hoida ulatuslikuma videovalve kasutamine kainestuskambrites ning tehnilise järelevalve kombineerimine tõhusa ja vahetu visuaalse jälgimisega,“ ütleb ta. Kambrite teemal on õiguskantsler teinud veel pöördumisi. Nii palus Põhja politseiprefektuuri kainestusmaja kontrollinud õiguskantsler palub politsei- ja piirivalveametil leida võimalus viimistleda kambriseinu, mille vastu kukkudes võib end vigastada. Kainestusmaja personali sõnul on seda ka ette tulnud,“ teatab  õiguskantsler Ülle Madise kontrollkäigu kokkuvõttes tervise- ja tööministrile Riina Sikkutile, sotsiaalministeeriumile, Põhja prefektile Kristian Jaanile ja ASi Lääne-Tallinna Keskhaigla juhatuse esimehele Imbi Moksile.

5 KOMMENTAARI

o
oma 13. detsember 2018, 06:41
oma valik. Ju see asutus tõmbab vastupandamatu jõuga inimesi enda embusse. Mis seal oma kodus ikka teha.
d
dr 13. detsember 2018, 02:19
kainekates lastakse ka surra olen kuulnud ja sealsed naispolitseinikud pidid ka olema erisadistid
Loe kõiki (5)

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee