Maailm

VIDEO JA FOTOD | TULISTAMINE: Strasbourgi jõuluturul sai kaks inimest surma ja 12 vigastada (123)

Toimetasid Greete Kõrvits, Annika Erg, 12. detsember 2018 00:09
Strasbourgi jõuluturul toimus tulistamineFoto: Reuters/Scanpix
Prantsusmaal Strasbourgi jõuluturul toimus tulistamine, mille tagajärjel sai surma kaks ja vigastada 12 inimest. Lisaks on üks tulstaja ohver ajusurmas.

Samal teemal

Strasbourgi linnapea Roland Ries rääkis varem nelja inimese hukkumisest. Politsei teatel on kahtlusalune tuvastatud, tegemist 29-aastase Strasbourg'is sündinud mehega, kes oli politsei huviorbiidis seoses varasema kriminaalse tegevusega. Kohalik prefekt kinnitas, et kahtlusalune on varem tuvastatud kui julgeolekuoht. Tulistamise motiiv ei ole veel teada.

Strasbourgi politsei kinnitas mõni aeg pärast tulistamist, et lisaks kolmele hukkunule sai 12 inimest viga, vahendab CNN. Kogu jõuluturu plats ja ümbrus olid evakueeritud, ühistransport seisab. Prantsuse siseministeerium palus Place Kleberi linnaväljaku lähedal elavatel inimestel välja mitte minna.

Strasbourgi linnapea Roland Ries täpsustas hiljem, et hukkunute arv on veel kaks, mitte kolm: üks ohver on ajusurmas, teda ei saa veel ametlikult hukkunute hulka lugeda.

Olukord on äärmiselt ohtlik, kella 23.55 seisuga ei ole põgenema pääsenud tulistajat veel tabatud.

Pealtnägijate sõnul kuulsid nad esialgu paari lasku, seejärel mitut järjest ja lühikeste vahedega. Ühe kohalviibinu sõnul üritas ta üht sillal lamavat inimest elustada, kuid see ei õnnestunud.

Ühe Place Kleberi lähistel poodi pidava mehe sõnul kestis kogu intsident umbes kümme minutit.

Tulistamiskoha lähedal viibis mitu eestlast

Ka Karina Loi oli tulistamiskohale väga lähedal: "Esialgu arvasime, et on ilutulestikuga tegemist ja ei osanud midagi karta, aga siis inimesed hakkasid paanikas jooksma ja siis me jooksime ka. Siis tulid järgmisest suunast lasud ja siis me nägime ühte laipa tänaval. Siis saime aru, et olukord on tõsine ja siiamaani on," kirjeldas Loi.

Europarlamendi saadik Urmas Paet viibis Strasbourgi jõuluturul vaid mõned hetked enne tulistamist.

"Siin Strasbourgis on traagilised sündmused. Jõuluturul tulistati inimesi ja mõned on tapetud või vigastatud. Siin fotol annan Strasbourgi jõuluturul intervjuud ajakirjanik Neeme Rauale mõned hetked enne juhtunut. Praegu käib politseioperatsioon, sest laskjat või laskjaid pole praegu veel tabatud. Sel nädalal on Euroopa Parlamendi istungid Strasbourgis," kirjutab Paet sotsiaalmeedias.

"Olen Strasbourgis ning samuti olin teel eestlaste õhtusöögile. Kõndisin mööda kanalit ja kuulasin kõrvaklappidega Kuku raadio saadet, kui äkki hakkasid inimesed jooksma ja rahvas suunati kesklinnast välja," rääkis Airis Meier kell 22.33 Delfile.

Meier võttis suuna eestlaste õhtusöögi koha juurde, kuid restorani sisse teda ei lastud. "Hiljem kuulsin kolleegide käest, et nemad istusid restoranis pimedas lõksus. Üks laip olevat restorani ees maas lebanud," kirjeldas Meier.

Samal teemal

12.11.2018
Strasbourgi veresauna korraldaja on istunud vanglas kolmes riigis
12.11.2018
Tanel Kiik: süütute inimeste hukkumise arvelt poliitiliste võitude püüdmine on jõhker, ebainimlik ja ebaeetiline
12.11.2018
Välisministeerium: Prantsusmaal tõsteti julgeolekutase kõrgeimale astmele
12.11.2018
Gräzin: ebamoraalne on tragöödia pealt poliitilist kasu lõigata