Tallinna rahvas võtab teistsuguseid inimesi reeglina üsna rahulikultFoto: Alar Truu
Toimetas Greete Kõrvits 11. detsember 2018 20:13
Soome rahvusringhääling YLE kirjutab seksuaalvähemustest Eestis, et ehkki üldiselt läheb olukord järjest paremaks, saab LGBT Ühing endiselt regulaarselt tapmisähvardusi. Artikkel räägib ka Eesti drag-kultuuri esimestest sammudest ning sellest, kuidas Nõukogude aeg LGBT ajaloo täiesti ära kustutas.

„Ehk on asi selles, et maailm on muutumas ja mõned kardavad oma turvalisuse või positsiooni pärast,“ mõtiskleb Ühingu töötaja Kristiina. „Ega me kelleltki midagi ära ei võta, üritame vaid ühiskonda paremaks muuta. Mida enam on ühel maal õnnelikke inimesi, seda õnnelikum on see maa ka ise.“

Ta lisab, et ehkki Tallinn pole mingi sallivuse meka, on inimestel pealinnas üldiselt üsna suva, mida keegi teine teeb või mida esindab. Viha samasooliste paaride vastu kohtab pigem väiksemates kohtades. Eks ole vahe ka selles, mida inimene näeb: armas neidudepaar ei tekita sama reaktsiooni kui käsikäes jalutavad mehed.

Tapmisähvardusi Eesti LGBT Ühing aga paraku saab. „Eks see ikka sama jutt  on, et levitame homopropagandat ja üritame lastele ajupesu teha. Iga kord kui julged samas lauses lapsi ja homosid mainida, võid kindel olla, et tuleb mõni ähvardus,“ tõdeb Kristiina. Mis puudutab eestivenelaste halvemat suhtumist LGBT kogukonda, ei ole selleski Kristiina sõnul midagi imekspandavat, paljud neist vaatavad Vene uudiseid, kuidas seal geiteemat kajastatakse ning lävivad eestlaste ja Eesti meediaruumiga vähe.

Mis puudutab aga eestimaalaste meelsust laiemalt, võib selle põhjuseid otsida ajaloost. Kristiina räägib: „Mõned eestlased tajuvad endiselt, et homoseksuaalsus on mingi Lääne toode - justkui seda poleks siin kohapeal kunagi olnudki, vaid et Läänest tulevad mõjud muudavad nüüd kuidagi eestlasi ja nende seksuaalsust. Homoseksuaalsus oli Nõukogude Liidus ebaseaduslik ja seetõttu puudub meil täielikult geiajalugu. Üritame nüüd leida Eesti minevikust LGBT-lugusid, et inimesed saaksid aru, et see on siin alati olemas olnud.“

Samal teemal

Kommentaarid  (7)

vana karu 12. detsember 2018 14:32
ausalt öeldes pange nii etvahutab ja ots kibe ainult et vahele ei jää a´ja seriilsus
mees ei ole ka ingel 12. detsember 2018 14:25
milleks käägutada kõrvale hüpped olid on ja jäävad nii meeste kui ka naiste poolepealt ärme süüdastame ühte poolt puhtalt psühhikasse pandud.ainult ära lõhu teiste elu mida saa pärast ei vaja ja lapsed ei kannataks.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS