Maailm

Enam kui 2000 aasta tagune #METOO juhtum? Professor: neitsi Maarja oli Jumala ohver! (8)

Toimetas Greete Kõrvits, 11. detsember 2018 18:39
Maalil on kujutatud Gaabrieli, Maarjat ja Püha Vaimu, kellest neitsi rasedaks jääb. Olukorda jälgib Jumal.Foto: Vida Press
USA kristlik ja konservatiivne meedia on hämmingus: Minnesota ülikooli seksuaaluuringute professor väidab, et Jeesuse eostamine oli neitsi Maarja vägistamine! Professor usub, et Kõigevägevamale poleks Maarja julgenudki ära öelda.

Professor ja seksiterapeut Eric Sprankle'i säuts Twitteris on vallandanud pahameeletormi ja paljud kristlased peavad seda puhtaks hereesiaks. Kõnealune postitus on üks mitmest professor Sprankle'i vastuolulisest mõtteavaldusest, kirjutab Heavy.com.

Mõnedele tudengitele õppejõud meeldib, sest nad peavad teda vaimukaks ja väljakutsuvaks, teised peavad teda tühikargajaks, kes on vastuoluline ainult selleks, et tähelepanu saada. Professor Sprankle on lisaks veel ka satanist. 

„Lugu neitsist sündinust on lugu kõiketeadvast, ülivõimsast jumalusest, kes rasestab inimsoost teismelise. Sellesse stsenaariumi ei mahu kohe mitte ükski definitsioon nõusolekust. Häid pühi,“ seisab professori säutsus.

Üks kommenteerija vaidleb Sprankle'ile vastu, tuues esile, et peaingel Gaabriel räägib Maarjaga sellest, mis juhtuma hakkab ning Maarja vastab: „Vaata, siin on Issanda teenija, sündigu mulle sinu sõna järgi!“ Sprankle aga toob esile taas Jumala kõigeväelisuse ning selle, et üks lihtsurelik poleks kõikvõimsale tegelasele mitte kuidagi ei öelda saanudki. Ta meenutab, et piiblis karistab Jumal sageli neid, kes talle ei kuuletu. Potentsiaalne vägivald keeldumise puhul tähendab, et Maarja jah-sõna ei loe mitte midagi.

„Panna keegi sellisesse olukorda on parimal juhul ebaeetiline võimu ära kasutamine ja halvimal juhul räme seksuaalvägivald,“ vastab professor.

Samal teemal

07.12.2018
„Olen neitsi ja minu abikaasa on Jeesus Kristus!“
07.12.2018
Vägistamissüüdistustega tantraõpetaja Saraswati tegutseb taas
21.10.2018
VERINE VÕITLUS: Rooma langes kristlastele
25.09.2018
GALERII | Paavst pani Kaarli kirikusse kogunenud noored rõõmust rõkkama

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee