Eesti uudised

Hedvig Hansoni maja süüdanud mees peab mõrvasüüdistust jamaks (26)

Arvo Uustalu, 10. detsember 2018 22:05
KOHTUALUNE: Külarahvas ütleb, et Aivar Visnapil on viinaviga, kuid nende teada ta vägivaldne ei ole.Foto: Aldo Luud
Kui mõrvakatses süüdistatav 55aastane Viljandimaa Tuhalaane küla mees Aivar Visnap, käed raudus, Viljandi kohtumajja siseneb, vastab ta küsimusele – kas tegite seda? –  kindlalt ei.

Esmaspäeval astus kohtu ette Aivar Visnap, keda süüdistatakse lauljatar Hedvig Hansoni ja tema kahe poja mõrvakatses. Meest süüdistatakse ka lähisuhtevägivallas oma elukaaslase vastu. Karmidele süüdistustele vaatamata on hallinevate puhmas kulmudega mees vana rahu ise ning takseerib kohtusaalis istujaid tähelepanelikult.

Visnap on välimuse järgi lihtne maamees, seljas ruuduline traktoristisärk. Visnapi kohtusaali toonud politseinik võtab talt käerauad maha. Visnap pole suur lobiseja, ta vahetab mõne sõna konvoi ja advokaadiga ning valmistub oma süütust kaitsma. Vaatamata sellele, et ohvrid nägid oma silmaga, kuidas ta põleva maja juures tegutses.

Kohtusaali sisenemise eel jõuab ta veel ajakirjanikele lausuda: „See on jama!“

Enne istungi kinniseks kuulutamist ütleb Visnap kohtule, et on sündinud 1963. aasta märtsis, on 50protsendilise töövõimekaotusega ning teeb seetõttu vaid juhutöid. „Pensionist on äärmiselt raske ära elada,“ selgitab ta.

Kohtuniku sõnul on Visnap kinni peetud alates tänavu 7. juulist ning varem pole teda kriminaalkorras karistatud. Väärteo korras on ta siiski kohtu all olnud.

Erinevalt süüdistatavast ei tundnud Hedvig Hansoni pere end kohtusaalis vabalt. Lauljataril tuli nooremat poega toetavalt emmata. 

Süüdistuse järgi valas Visnap tänavu 7. juuli ööl bensiiniga üle Hansoni elamu trepi ja seinad, kusjuures ta teadis, et lauljatar on oma kahe lapsega kodus. Lauljatarile appi tulnud läheduses elaval tuttaval õnnestus osaliselt tuld kustutada ning päästjate saabumiseni aega võita.

Visnapit süüdistatakse ka elukaaslase suhtes vägivalla tarvitamises. Tuhalaane küla elanikud väitsid Õhtulehele, et Visnap on küll viinaveaga, kuid ei ole vägivaldne.

„Minu jaoks oli see üsna suur šokk. Ta ei ole üldse selline inimene. Kui ta hommikuti käte värisedes peaparandust nurumas käis, siis ütles ikka, et ei julge koju minna, naine saab kurjaks,“ räägib pikki aastaid Visnapit tundev kohalik naine. Tema sõnul tegeles Visnap varem metsa- ning seejärel pottsepatööga. Ta oli umbes aasta tagasi saanud ka korstnapühkija paberid.

Küll aga tõdeb külarahvas, et Visnapi varem kurnatud olekuga elukaaslane näeb pärast mehe kinnipidamist kümme aastat noorem välja.

KÄERAUAD MAHA: Istungi ajaks võeti kohtualuselt käerauad ära. Foto: Aldo Luud

Samal teemal

29.01.2019
Hedvig Hansoni maja süütaja: kas meil on õigusriik või mitte?!
29.01.2019
FOTOD | Hedvig Hansoni maja süüdata püüdnud mees läheb kaheksaks aastaks trellide taha
10.12.2018
FOTOD KOHTUST | Algas kohtuprotsess Hedvig Hansoni maja põlema pannud mehe üle
28.11.2018
Hedvig Hanson: mu kodu süütaja sai süüdistuse mõrvakatses

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee