Maailm

VIDEO | Taani turistipaarike poseeris Giza püramiidi tipus ihualasti (10)

Toimetas Greete Kõrvits, 10. detsember 2018 20:32
Taani fotograaf varjas videos siiski ära oma sõbranna näoFoto: Andreas Hvid / Youtube
Egiptuse võimud uurivad videot, milles Taani paarike mööda Giza Suurt Püramiidi ronis ja hiljem riided seljast heitis, vahendab BBC. Konservatiivses riigis põhjustas selline temp paraja pahameele.

Egiptuse prokurörid kahtlevad siiski video ehtsuses: Giza suur püramiid, tuntud ka kui Cheopsi püramiid, on 140 meetrit kõrge ja valve all.

Samal teemal

Küsimus ei ole vaid siivutuses. Püramiidi mööda ronimine on rangelt keelatud ja ohtlik. 1980ndatel hukkus mitu turisti, kes üritasid püramiidi tippu jõuda ning pärast seda keelati ronimine ära, ehkki see pole takistanud paljusid turiste salaja üritamast. Egiptuse võimud loodavad välja selgitada, kes Taanist pärit turistid püramiidile lubas või nad märkamata jättis.

Kolmeminutiline video kujutab paarikest, kes mööda suurt püramiidi üles ronib. Selle tippu jõudmise järel paneb naisterahvas ette suitsu ja võtab oma ülakeha paljaks. Samuti laadis piltnik oma kodulehele foto püramiidi tipust, kus alasti paar üksteise embuses lebab.

Fotograaf, vallatu paari meespool, kes materjali salvestas, kirjeldab Taani lehele Ekstrabladet, et otsis mitu tundi head kohta, kust mööda püramiidi külge üles turnida. Ta ei kahetse oma tegu, kuid sõnab, et on väga nukker, et tema teos niivõrd negatiivse tähelepanu osaks on saanud.

Ta kinnitab, et vaatamata fotol kujutatud poosile ei seksinud ta püramiidi tipus oma sõbrannaga, alasti tehti koos vaid fotosid. Alastipiltide tegemine erinevates paikades, eriti kõrgetes kohtades, on üheks tema leivanumbriks. Suure püramiidi tippu ronimisest on ta enda sõnul juba aastaid unistanud.

Kõnealust fotot võib näha fotograaf Andreas Hvidi kodulehel SIIN.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee