Eesti uudised

HULLUD AJAD LOOMAAIAS: 90ndatel varastati Tallinna loomaaiast isegi suuri loomi 

Liis Vaksmann, 10. detsember 2018 17:17
Tallinna loomaaedFoto: Martin Ahven

Loomaaedadest varastatakse enim kullilisi ja haruldased papagoisid, mis on loomade mustal turul väga hinnas. Millised loomad on olnud aga Tallinna loomaaiast pikanäpumeestele meelepäraseks saagiks?

Tallinna loomaaiast varastati 2015. aastal küülikupoeg. Loomaaed palus avalikkuse käest abi, kuid seejärel selgus, et küüliku oli põue pistnud väike laps, kes tahtis looma enda emale näidata. „Järgmisel päeval toodi loomake meile tagasi,“ ütleb Tallinna loomaaia pressiesindaja Killu Kuuben. „Küll lähiajaloost on teada üks kurioosne seik, kus kaasa ei võetud mitte loom, vaid okassigade juurde paigaldatud Grusoni siilkaktus.“

Välismeediast võib alatasa lugeda lugusid sellest, kuidas mõni loomaaia külastaja on proovinud hõlma all üht või teist loomaaia asukat endaga koos välja smuugeldada. Näiteks aprillis murdis 23-aastane noormees Uus-Meremaal kohalikku loomaaeda, et sealt ahv varastada ning kinkida see oma tüdruksõbrale. Paraku see tal ei õnnestunud ja ta jäi vahele. Küll aga suutis vargapoiss vigastada varguse ajal ahvi, kes oli pikalt traumeeritud. 

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

05.12.2018
Amuuri tiiger Pootsman läheb Tšehhi järglasi andma
25.10.2018
Tallinna loomaaed peab suurt kõrvitsapidu
31.08.2018
AUGUST PILDIS | Peaminister näitas rannavormi, president Kaljulaid ja Rootsi kroonprintsess said merel märjaks
25.08.2018
VIDEO JA GALERII | Tallinna loomaaed tähistab 79. sünnipäeva

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee