Meeleavaldus ÜRO rändeleppe vastu.Foto: Robin Roots
Marvel Riik 10. detsember 2018 10:58
Pühapäeva päeval toimus Vabaduse väljakul meeleavaldus ÜRO rändeleppe vastu ja sõnavabaduse eest. Lisaks meeleavalduse põhisõnumite edastamisele tekkis miitingul lapsevankriga isa ja Odini sõdalaste vahel rüselus, kust ei puudunud ka solvavad sõnad nagu „fašist“.

Rüseluse üks osapool oli erakonda Eesti 200 kuuluv sakslasest politoloogiadoktor Florian Hartleb, kes enda sõnul kõndis Vabaduse väljakul koos oma väikelapsega.

„Olin šokeeritud nendest sõnumitest, mis olid plakatitel. Mina elan Eestis juba neli aastat, mul on eestlannaga poeg, kellel on nii Saksa kui Eesti kodakondsus. Meie olemegi immigrandid, kelle vastu see meeleavaldus oli,“ ütleb Hartleb. „Kaitsesin juba 2004. aastal doktorikraadi populismi ja radikalismi teemal ning selle meeleavalduse vorm ja sõnumid häirisid mind väga. Seetõttu muutusin emotsionaalseks ja avaldasin oma arvamust, lisaks kasutasin sõnavara [„fašist“], mida täna kahetsen.“

Hartleb rõhutab, et tegemist oli sõnadega, mis oli öeldud tema kui Euroopa kodaniku isikliku emotsioonide ajel ega pole seotud mitte kuidagi ühegi organisatsiooniga.

Samal teemal

Kommentaarid  (292)

baddog 14. detsember 2018 16:09
Kõrgeltharitud herr saksmannil jääb veel õigust ülegi? Eks see ole solvav muidugi, kui "matsirahvas" kõrgestisündinud isanda vastu väärilist aupaklikkust üles ei näita. Ajab kohe vägisi "vihakõnelema". Nüüd muidugi ootaks valitsusepoolset hukkamõistu...aga ei, istuvad nagu kuldid rukkis ega kõssagi... Piinlik, piinlik.. Aga eks oli intsidendist kasu ka...vähemalt näitas "Eesti 200" oma tõelist palet. Neist oleks muidugi viisakas oma nimest Eesti heaga eemaldada, olgu niisama 200..
00:26 /Tüüpiz, et ei tahtnud sõna 11. detsember 2018 14:11
vaid tuli näitama, millega tegelikult immigrandid tegelevad, allaajamisega ja sõimuga.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS