Eesti uudised

Meeleavaldusel odinlastega raksu läinud lapsevankriga isa: „Meie olemegi immigrandid, kelle vastu see meeleavaldus oli.“ (292)

Marvel Riik, 10. detsember 2018 10:58
Meeleavaldus ÜRO rändeleppe vastu.Foto: Robin Roots
Pühapäeva päeval toimus Vabaduse väljakul meeleavaldus ÜRO rändeleppe vastu ja sõnavabaduse eest. Lisaks meeleavalduse põhisõnumite edastamisele tekkis miitingul lapsevankriga isa ja Odini sõdalaste vahel rüselus, kust ei puudunud ka solvavad sõnad nagu „fašist“.

Rüseluse üks osapool oli erakonda Eesti 200 kuuluv sakslasest politoloogiadoktor Florian Hartleb, kes enda sõnul kõndis Vabaduse väljakul koos oma väikelapsega.

„Olin šokeeritud nendest sõnumitest, mis olid plakatitel. Mina elan Eestis juba neli aastat, mul on eestlannaga poeg, kellel on nii Saksa kui Eesti kodakondsus. Meie olemegi immigrandid, kelle vastu see meeleavaldus oli,“ ütleb Hartleb. „Kaitsesin juba 2004. aastal doktorikraadi populismi ja radikalismi teemal ning selle meeleavalduse vorm ja sõnumid häirisid mind väga. Seetõttu muutusin emotsionaalseks ja avaldasin oma arvamust, lisaks kasutasin sõnavara [„fašist“], mida täna kahetsen.“

Hartleb rõhutab, et tegemist oli sõnadega, mis oli öeldud tema kui Euroopa kodaniku isikliku emotsioonide ajel ega pole seotud mitte kuidagi ühegi organisatsiooniga.

Samal teemal

07.02.2019
Saksa politoloogiadoktoriga raksu läinud odinlane valetas „Pealtnägijas“
06.02.2019
„PEALTNÄGIJA“ VIDEO | Odinlastega raksu läinud sakslane: muutusin emotsionaalseks, sest meeleavaldus puudutas mind isiklikult
18.12.2018
HÜVA NÕU: kuidas rahvarohketel üritustel turvaliselt hakkama saada?
14.12.2018
Odinlastega rüselenud pereisa avaldas soovi erakonnast lahkuda

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee