Kommentaar

Tiit Toomsalu | Kelle jaoks tehti teine pensionisammas tegelikult?

Tiit Toomsalu, riigikogu IX koosseisu liige, 9. detsember 2018, 18:58

3 KOMMENTAARI

t
Tarmo Kaldma/ 3. mai 2019, 12:42
Riigireservid ei ole ka põhjatu kaev, juba otsas ju. Garanteerida midagi saab vaid jooksvate maksulaekumiste arvelt, seega riiklik pension on ainus töötav võimalus.
e
Ei/ 10. detsember 2018, 09:32
mingit sunduslikku sammast! vaja on kindlustada abirahadele kindel osa eelarvest ja see käib majandusliku seisundiga ühte jalga. Ning keegi ei kaota ega võida kellegi teise arvelt. Kui aurmaeelikuid ongi praegu suhteliselt rohkem, siis paljud neist hakkavad peagi välja surema ning nnede osakaal väheneb, see aga tõstab uute vanurite osakut eelarves. Kindla osa kehtestamisel pole võimalikud ka altkäemaksud, millega banded praegu õitsevad, siis oleks see põhiseaduse vastane, kui rahvas hääletaks kindla osa põhiseadusesse. Nii et kui su pinsiks on praegu 500€ kuus, siis tulevikus oleks see eelarve
r
Room/ 10. detsember 2018, 08:01
Normaalne oleks, kui riik garanteeriks pensionisamba tootluse. Praegu teevad pangad mida tahavad ja kuidas tahavad. Nad ei peagi raha pööritama. Võtavad lihtsalt hooldustasu ja raha aina väheneb. Kui riik garanteeriks tootluse, ehk ta siis ka kontrolliks panku või tõepoolest võtab sammaste raha enda kätte. Sel juhul tekib küsimus, kes selle rahaga konkreetselt tegeleb. Aga kokkuvõttes. Mina saan II sambast iga kuu pensionile lisaks ca 50 eurot. Asi seegi, aga noored, praegu tööl käivad inimesed saaksid rohkem! Uskuge, sellest on abi!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee