Eesti uudised

Galerii täiendatud kell 16.01. Päästeamet avaldas tapetu nime.

FOTOD SÜNDMUSPAIGALT | Kuressaares pussitati surnuks sünnipäeva tähistanud päästeametnik (113)

Ohtuleht.ee, 8. detsember 2018 13:03
Sulev KallavusFoto: Saarte Hääl/Maanus Masing
Täna varahommikul pidasid politseinikud Kuressaares kinni kaks kohalikku meest, kellest üht kahtlustatakse tapmises ja teist ründamises.

„Sündmused said alguse täna öösel kella kahe paiku, kui kaks joobes meest ründasid Kuresaare kesklinnas puhkenud konfliktide käigus kahte meest,“ kirjeldas Saaremaa politseijaoskonna juht Rainer Antsaar.

Esialgsetel andmetel liikusid joobes mehed ringi kesklinnas, kui ühe baari ees puhkenud sõnavahetuse käigus ründas 33-aastane mees terava esemega meelelahutusasutuse juures viibinud 39-aastast meest, kes sai viga. Joobes mehed lahkusid sündmuskohalt ning lõhkusid möödaminnes ühe kõrvaltänava baari akna.

„Majast lärmi peale väljunud mehe ja joobnud meeste vahel puhkes sõnavahetus ning konflikti käigus lõi 31-aastane mees noaga teda korrale kutsunud 52-aastast meest, kes sai aga sedavõrd raskelt viga, et suri saadud vigastustesse sündmuskohal. Kurjategijad põgenesid taas sündmuskohalt,“ ütles Antsaar.

Pühapäeval oli sündmuspaigal süüdatud küünlad. Foto: Liis Vaksmann

Samal teemal

Õhtulehe andmeil oli tegemist kohaliku päästeametnikuga, kes just selsamal päeval tähistas oma sünnipäeva. 

Antsaar lisas, et politsei kaasas kurjategijate tabamiseks abijõudu ka naabermaakonnast ning alustas koheselt suurendatud jõududega kurjategijate otsimist piirkonnast.

„Meil õnnestus koguda kiirelt infot, kuhu kuriteos kahtlustatavad peale ründeid põgeneda võisid. Ühtlasi olid politseinikele info kogumisel abiks ka kohalikud inimesed, kellelt saadi vahetult sündmuskohtadelt olulist infot meeste ja nende liikumissuundade kohta. Kuriteos kahtlustatava 33-aastase mehe pidasime kinni Tallinna tänaval asuvas tanklas ning 31-aastase mehe tabasime Karl Ojasoo tänaval asuvast korterist,“ kirjeldas jaoskonnajuht ning lisas, et mõlemad mehed on erinevate isikuvastaste süütegude tõttu politseile juba varasemast tuttavad.

Jaoskonna juhi Rainer Antsaare sõnul on tänaöised rasked kuriteod üldiselt rahulikus Kuressaare erandlikud ja mõjutavad mõistetavalt olulisel määral kohalike turvatunnet. „Andsime politseinikena endast parima, et võimalikud kahtlusalused kiirelt välja selgitada ja kinni pidada. Kuigi pereisa elu see tagasi ei too, saame kinnitada, et kahtlustatavad on kinni peetud ja uurimise all,“ ütles Antsaar.

„Öised sündmused rahulikus Kuressaares olid traagilised ja häirivad, kuid kõige olulisem on see, et vägivallatsejad on tabatud ja kinni peetud. Nüüd algab töö selle nimel, et noaga lööjad kohtu ette viia,“ lausus prokurör Rainer Amur.

„Täna öösel tabas meid äärmiselt valus ja ebaõiglane kaotus, kui Kuressaares mõrvati Sulev Kallavus. Pereisa, päästeametnik, sõber, hea inimene. Mees, kes suure osa oma elust pühendas ohutusele ja turvalisusele, langes julma vägivallateo ohvriks, püüdes lõpetada korrarikkumist. Sulev astus välja meie kõikide ühise turvalisuse eest. Mõistame sellise vägivalla ühemõtteliselt hukka. Tänan politseid kiire tegutsemise eest,“lausus ameti peadirektor Kuno Tammearu.

„Sulev oli üks meie seast ja tema surm puudutab meid kõiki raskelt ja otseselt. Kogu Päästeameti pere nimel avaldan sügavat kaastunnet Sulevi perele ja lähedastele.“

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee