Eesti uudised

Naabrid päästsid advendiküünla süüdanud mehe elu (5)

Arvo Uustalu, 7. detsember 2018, 21:50
MAGAS TEISES VOODIS: Soe külas kortermajas elav vanahärra pääses õnnekombel põletushaavadest.Foto: Päästeamet
Neljapäeva õhtul süütas härdas advendimeeleolus 68aastane Viljandi vallas Soe küla kortermajas elav mees voodi juures asuval laual küünla ja uinus. Ärkas ta paraku alles siis, kui naabrid teda tossu täis korterist välja lohistasid.

Põlenguteate edastasid majaelanikud häirekeskusele kella 11 ajal õhtul, kui üürgama hakkasid nii põlevas korteris kui ka naaberkorteris asuvad suitsuandurid. Kortermaja juhatuse liikme sõnul pääses kolmandal korrusel elav naabrimees eluga tänu nii korralikult paigaldatud suitsuanduritele kui ka musta tossu täis korterisse sisenenud naabritele.

„Nad helistasid tuletõrjesse ja tõmbasid Aldo korterist välja. Selleks ajaks oli ikka väga tugev kärsahais üleval. Toss tapab ja Aldol on ka jalad haiged,“ tõdeb ta ja lisab, et kontrollib pidevalt suitsuandureid ning jälgib ka seda, et trepikodades ei oleks kappe või potililli.

„Just selliste juhtumite korral on ülioluline, et päästjad saaksid pimedas kiiresti üles ja inimesed majast välja,“ nendib ta.

Päästjad kustutasid tulekahju kiiresti. Tänu põlengu varasele avastamisele suuremat kahju ei tekkinud ning majast evakueerunud inimesed said peagi koju tagasi minna.

Päästeameti pressiesindaja Marek Kiik ütles Õhtulehele, et mehel vedas ka seetõttu, et ta magas voodis, mitte põlema süttinud diivanil.

„Suitsuandurit päästjad kontrollisid ja see oli ka peale põlengut töökorras,“ ütles ta.

Paraku ei olnud tegu selle sügistalve esimese küünlast alguse saanud põlenguga. 30. novembri pärastlõunal hukkus Tartus Annelinnas asuvas kortermajas 55aastane mees. Päästjad leidsid korteri tagatoast põleva voodi ja hukkunu. Köögist leiti teadvusetu vanem naine. Tulekahju põhjustas küünla põletamine.

16. novembril süttis Tartus Põhja puiestee kortermajas köögi põrand, kui riiulil kukkus ümber küünal. 27. oktoobri varahommikul hukkus Valgas Tööstuse tänaval asuvas kortermajas tulekahju tagajärjel 75aastane naine. Korteris põles tugitool ning põleng sai alguse küünlast.

Kiik nendib, et paraku toob sügis igal aastal kaasa küünlast alguse saanud tulekahjude hüppelise tõusu. Kiik meenutab mullu novembris Tartus Pepleri tänaval toimunud põlengut, kui 84aastane naine pääses samuti tänu suitsuandurile ja naabrile, kes anduri üürgamist kuulis. Kahjuks oli koridoris lamanud naine päästjate kohale jõudes teadvusetu ning kriitilises seisus.

Samal teemal

7. detsember 2018, 12:41
FOTO | Naabrid päästsid suitsuanduri alarmi kuuldes kõrvalkorterist mehe

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee