Loor, sõrmus ja kleit nagu päris pulmas, kuid Jessica Hayes valis oma peiuks hoopis JeesuseFoto: @BBCWorld / Twitter
Toimetas Greete Kõrvits 7. detsember 2018 17:30
41aastane pulmakleidis naine seisab altari ees. Ilus vaatepilt, ent miski on puudu: peigmees. See naine aga ei plaani abielluda selle sõna traditsioonilses mõttes. Jah, on kleit, on preester, on sõrmus, ent peigmees on altari kohal risti küljes.

Jessica Hayes abiellub Jeesusega. Ta on nõndanimetatud pühitsetud neitsi. See on harvaesinev, katoliku kirikuski vähetuntud komme, heaks kiidetud vaid viis aastakümmet tagasi. Need on naised, kes soovivad elu lõpuni jääda neitsiks, mitte abielluda ega luua muid, ilmalikke romantilisi suhteid.

Kuid Jessica rõhutab, et ta ei ole nunn. Tõsi, enamasti kui ta mõnele võõrale või pooltuttavale selgitab, et sõrmus tema käes pole vahetatud lihast ja luust abikaasaga, vaid pühendumus Jeesusele, arvavad teised, et tegu on just nimelt usuõega. Kuid erinevalt nunnadest ei püsi pühitsetud neitsid kloostris ega loobu muust avalikust elust. Pühitsetud neitsid jätkavad õpinguid ja karjääri. Nende ridades on teadaolevalt nii ärinaisi, meditsiinitöötajaid, isegi tuletõrjujaid. Jessica on gümnaasiumiõpetaja.

BBC kirjutab, et Ühendriikides on neid 250 ringis, kogu maailmas umbes 4000. Kõige rohkem pühitsetud neitsisid leiab Itaaliast ja Prantsusmaalt, kus neid on kokku 1220. Üsna arvestatav hulk elab neid ka Poolas, Rumeenias, Mehhikos, Argentinas, Hispaanias ja Saksamaal. Mõnes mõttes on tegemist lausa trendiga - võimalik, et aastaks 2020 on pühitsetud neitsisid maailmas juba 5000. Meessoost ekvivalenti pühitsetud neitsidele katoliku kirikus ei eksisteeri.

Minevikus on Jessica üritanud ka suhteid luua, kuid need ei teinud teda õnnelikuks. „Käisin väga heade inimestega kohtamas, aga mitte kordagi ei tekkinud tunnet, et see oleks nüüd see õige asi,“ selgitab ta. Samas ei leidnud ta ka, et teda kutsuks elu kloostriseinte vahel. Seega leidis Jessica, et parim kesktee on jääda elama oma pere ja lähedaste ligidale, jääda tööle, kuid oma vaba aja veedab ta peamiselt „abikaasa“ poole palvetades.

Jessica on karjääri ning elukoha valikutes vaba, ent ühtki romantilist suhet ta enam kunagi elus luua ei või. Samuti on tal elu lõpuni keelatud igasugune seksuaalset laadi läbikäimine.