Põnevat ja kasulikku | Sisuturundus

Karusloomafarmis jõuluimesid ei juhtu – mis saab pildil olevast rebasest Vikist? 

Elina Aru, loomakaitseorganisatsiooni Nähtamatud Loomad karusloomafarmide keelustamise kampaaniajuht, 10. detsember 2018, 10:28
Pildil on sinirebane, kes sündis aprillis ühe suures karusloomafarmis. Nimetagem teda Vikiks – kuigi karusloomafarmis on ta muidugi pelgalt üks tuhandeist nimetuist elusolendeist, keda koheldakse kui elutut toorainet.

Sünnist saati on Vikile osaks saanud vaid kannatused. Emaga saab ta veeta vaid lühikese aja, seejärel kolitakse ta üksikusse puuri, millest saab tema kodu. Kodu, kuhu ta on ülejäänud eluks vangistatud. Kodu, mille raudvõredest põrand teeb rebase jalgadele iga päev haiget. Kodu, kus pole õieti ruumi liikudagi.

Rebased on koerlased ja nii ei erine ka sinirebane Viki meie kõigi lemmikutest sugugi palju. Ta tahaks joosta, mängida ja maad kaevata, kuid tema ainsaks mänguasjaks on puuri visatud puutükike. Ta on intelligentne ja tundlik loom, kellele ei jagu iial ühegi inimese hoolt ega armastust. Viki pelgab inimesi nagu rebastele kombeks, ent samas on tema käitumises ja pilgus midagi, mis teda nii vabadest metsloomadest kui ka koduloomadest väga teravalt eristab. Ta ei otsusta enda elus mitte millegi üle. Elu karusloomafarmis on muutnud Viki väga taltsaks ja vastupanuvõimetuks. Inimest nähes poeb ta värisedes puuri tagumisse nurka, silmis peegeldumas hirm ja lootusetus.

Karusloomade jaoks jõuluimet ei juhtu – detsembrikuu on nahastamisperiood, mil kevadel sündinud loomad hukatakse. Nii kistakse ka hirmust kangestunud pooleaastane Viki sabapidi puurist välja, et lõpetada tema lühike ja piinarikas elu. Üks elektrivarras asetatakse rebase suhu, teine pärakusse ning talle antakse elektrišokk. Kui tal “veab”, piisab esimesest löögist. Vastasel juhul jäetakse ta koos teiste poolsurnud rebastega piinlema ja järgmist katset ootama.

Väikest sinirebast Vikit jääb mälestama vaid kellegi mütsitutt, võtmehoidja, pastaka või kotiluku kaunistus.

Igal aastal kasvatatakse Eestis ligi 200 000 karuslooma. Neid kõiki ootab samasugune saatus. Värske Kantar Emori uuringu kohaselt ei poolda karusloomafarme 69% Eesti inimestest ja koguni 84% noortest. Peagi peavad Riigikogu liikmed hääletama, kas karusloomafarmid keelustatakse või mitte, aita sinagi väljendada rahva tahet ja kirjuta Riigikogu liikmetele SIIN, et nad toetaksid karusloomafarmide keelustamist Eestis!

Viki jaoks on juba liiga hilja – teiste karusloomade jaoks aga mitte. Ulata neile abikäsi!

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee