Eesti uudised

Venemaa võtab kasutusele laserrelva (21)

Toimetas Vidrik Võsoberg, 7. detsember 2018 19:49
Foto: Sputnik/Scanpix
Vene sõjavägi on saanud kätte oma esimese laservõitlusrelva. Kõrgenergeetiline laserrelv nimega Peresvet kuulutati võitlusvalmiks 1. detsembril, kirjutab Popularmechanics.

Riikliku uudisteagentuuri TASS andmetel hakati Peresvete armeele tarnima juba 2017. aastal. Relvad paigaldatakse haagistele ja tavaolekus on need peidetud soomustatud kabiini. Süsteem sarnaneb USA mereväe laserrelvasüsteemile LaWS, mis samuti 2017. aastal võeti kasutusele sõjalaeval USS Ponce.

Venemaa president Vladimir Putin avalikustas Peresveti tänavu 1. märtsil. Relva bime valisid venelased avalikult veebihääletusel. RT teatel oli Alexander Peresvet „kuulus sõdalasmunk, kes võitles 1380. aastal Kulikovo lahingus, millega lõpetati mongolite valitsemine keskaegsel Venemaal“.

Üksikasju pole Peresveti kohta esialgu teada. Eeskätt sõltub relva kasutusotstarve selle elektrivõimsusest. Väiksema võimsuse puhul võib see hävitada väiksemaid droone ja pimestada elektrooptilisi seadmeid (ka inimeste silmanägemist), suurem võimsus teeks sellest relva suuremate droonide ja väiksemate mehitatud õhusõidukite vastu.

Märtsis teatas Putin laserrelvasüsteemi kohta järgnevat: „Ma ei taha paljastada rohkem detaile. Selleks pole veel õige aeg. Aga spetsialistid saavad aru, et sellise relvastusega on Venemaa võime end kaitsta mitmekordistunud.“