President Kaljulaid: eespool Serenast, kuid mitte nii mõjuvõimas kui BeyoncéFoto: Teet Malsroos
Maailm
7. detsember 2018 07:55

100 MÕJUKAIMAT NAIST: Kersti Kaljulaid kuulub maailma võimsamate naiste sekka (74)

Ajakiri Forbes avaldas oma iga-aastase nimekirja maailma mõjukaimatest naistest. Loetelu teisest poolest leiab ka president Kaljulaidi, kes edestab mõjukuselt tuntud meediamogulit ja armastatud tennisemängijat.

Nimekirja esikoht, Saksamaa kantsler Angela Merkel ilmselt üllatus ei ole. See on kaheksas järjestikune aasta, mil Merkel mõjukate daamide listi tipus on püsinud. Kokku figureerib ta esikohal 13. korda.

Maailma mõjukaimate esikümnes Merkelile järgnevad naisterahvad pole aga peaasjalikult poliitikud, vaid ärinaised:

2. koht: Suurbritannia peaminister Theresa May

3. koht: Rahvusvahelise Valuutafondi direktor Christine Lagarde

4. koht: autofirma General Motors juht Mary Barra

5. koht: investeerimisettevõtte Fidelity president Abigail Johnson

6. koht: filantroop Melinda Gates

7. koht: Youtube'i juht Susan Wojcicki

8. koht: pankur Ana Patricia Botín

9. koht: relva- ja kaitsetööstusettevõtte Lockheed Martin juht Marillyn Hewson

10. koht: tehnoloogiafirma IBM president Ginni Rometty

Õieti järgnevad riigijuhtimise osas Merkelile ja Mayle (kui välja arvata USA naissoost ülemkohtunikud, kes kolme peale 19. kohta jagavad) alles 23. kohal kuninganna Elizabeth II ning kohe tema järel USA president Donald Trumpi tütar-nõunik Ivanka Trump. Seejärel Bangladeshi peaminister Sheikh Hasina Wajed (26. koht), Uus-Meremaa peaminister Jacinda Ardern (28. koht) ning Hongkongi erihalduspiirkonna juht Carrie Lam (32. koht). Sekka mahub ka mujalt tuntud nimesid nagu teletäht ja filantroop Orpah Winfrey (20. koht), lauljatarid Beyoncé (50. koht) ja Taylor Swift (68. koht) ja tennisist Serena Williams (79. koht).

Eesti president Kersti Kaljulaidi leiab soliidselt 76. kohalt. Ta on ühe koha võrra ees väljaande Huffington Post asutajast Arianna Huffingtonist (endine meediamogul tegeleb viimasel ajal HuffPostiga vähe ning huvitub rohkem terviseärist). Kaljulaid edestab ka Indoneesia rahandusministrit Sri Mulyani Indrawatit (78. koht), Serbia peaministrit Ana Brnabicit (91. koht) ja Saudi Araabia esimest naissoost pangajuhti Rania Nasharit (95. koht). Leedu president Dalia Grybauskaite pälvis edetabelis 63. koha.

Täispikka nimekirja vaata Forbesi veebilehelt SIIN.