Seisukoht

Seisukoht | Hakkame eksima (6)

Elis Kusma, toimetaja, 6. detsember 2018, 17:24
Foto: Robin Roots
Riigikogu liikme Madis Millingu puudumine oluliselt hääletuselt – parlament võttis vastu avalduse Ukraina toetuseks seoses Kertši väinas toimunud agressiooniga –, et osaleda komöödiaetenduses „Kas hakkame seksima?“ illustreerib hästi, mis hakkaks saama, kui jõustuks erakond Eesti200 idee, et rahvasaadikud jätkaksid parlamenditöö kõrvalt senistel ametikohtadel.

Kusjuures näitlejatöö on üks neist, mida annaks veel küllalt hästi ühildada väljapakutud graafikuga kolm nädalat erialasel tööl ja nädal parlamendis (praegu on vastupidi, kolmele täiskogu nädalale järgneb istungivaba nädal). Ent on küllalt ametikohti, kus iga kolme nädala tagant puuduv töötaja tekitaks tööandjale tõsist peavalu. Ja nagu näitab Millingu juhtum: elu on täis üllatusi ja eriti poliitikas pole enamasti palju aega oodata, kuni asjaosalised mahti leiavad probleemiga tegelda. Süsteemi, kus rahvaasemikul tuleb oma aega ja energiat veelgi rohkemate tegemiste vahel jagada, on eksimused ja valijate pahameel sisse programmeeritud.

Tuleb leppida, et poliitik ollakse 24/7 ja kui teised rollid hakkavad segama, tuleb paratamatult teha valik – või teevad seda valijad.

6 KOMMENTAARI

ü
7. detsember 2018, 18:48
Üldiselt ,legaliseerida igasugune kuritegevus kõigis võimalikes ilmingutes!
1
17.49 7. detsember 2018, 14:22
Rahva tahtmine ei loe midagi.Kõik on juba enne"valimisi otsustatudKes on nimekirjas esimesed need saavad pudrupoti juurde,palju nad hääli saavad ...
(loe edasi)
Loe kõiki (6)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee