Maailm

DUBAI VANGLAST VABANENU: mind piinati psühholoogiliselt (8)

Toimetas Aadu Hiietamm, 6. detsember 2018, 15:15
Matthew Hedges koos abikaasa Daniela Tejadaga.Foto: AFP/Scanpix
Novembri lõpus Araabia Ühendemiraatides vanglast pääsenud Briti doktorant Matthew Hedges rääkis ajalehele The Times, et teda piinati vanglas viibimise ajal psühholoogiliselt. 

Matthew Hedges vahistati tänavu 5. mail Dubai lennuväljal riigist lahkumisel. Ta oli Araabia Ühendemiraatides kogunud materjali oma doktoritöö tarvis. Hedges uuris riigi julgeolekupoliitikat pärast 2011. aasta araabia kevade sündmusi. Vahistamise järel hoiti teda vanglas üksikkongis. 21. novembril mõistis Abu Dhabi kohus ta spioneerimise eest eluks ajaks vangi.

Juba viis päeva hiljem andis Araabia Ühendemiraatide president šeik Khalifa bin Zayed Al-Nahyan Matthew Hedgesile armu ja tal lubati riigis lahkuda. Samas lisati, et Durhami ülikooli Lähis-Ida uuringute doktorant Hedges on ka Briti välisluureteenistuse MI6 kapten. Niisugust auastet aga selles luureteenistuses ei ole. 

Hedges rääkis ajalehele The Times, et kuus kuud kestnud üksikvangistuse ajal piinati teda psühholoogiliselt. Nii näiteks saatsid teda nii tualetis kui ka duši all alati neli valvurit. Hedges ei talunud psühholoogilist survet, sattus paanikasse ning tunnistaski ülekuulamisel seda, mida talt taheti kuulda.

Samal teemal

26. november 2018, 12:20
Abu Dhabi andis eluks ajaks vangi mõistetud Briti doktorandile armu
23. november 2018, 08:05
SKANDAAL: Abu Dhabi kohus mõistis Briti doktorandi eluks ajaks vangi

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee