Eesti uudised

GALERII ja VIDEO | Punane kukk röövis kaks inimelu (11)

Juhan Mellik | Video: Robin Roots, 6. detsember 2018, 13:17
Põleng sai alguse alt paremalt. Oleg elas samas teisel korrusel, Dmitri aga maja vasakpoolses otsas. Foto: Tiina Kõrtsini
Öösel vastu tänast  puhkes Tallinnas Kollasel tänaval tulekahju, mis nõudis kaks inimelu. 

Uhked kallid majad ja uusarendused. Nende vahel tänava ääres tagasihoidlik jalgvärav, mis viib sama tagasihoidlikku sisehoovi ning selle ääres asuva põlenud puitmajani.

Miks maja keset ööd süttis, ei tea täpselt keegi. Või kui ka osatakse oletada, ei soovita neid oletusi veel jagada. Vähemalt mitte parasjagu objektilt lahkuv naispolitseinik ega ka söestunud korteritele viimast pilku heitev kohtuekspertiisi töötaja.

Sai veidi võetud

Eelmisel õhtul sai tuleroaks langenud korteris kambakesi natuke võetud. Ka Dmitri, kes teistest varem lahkus ning enda pool oma asemele heitis. Und jagus ainult paariks tunniks, sest ühel hetkel oli teine majaosa leekides. Haiglasse viidi veel kaks inimest, Saša ja teine Malina, kes viibisid seal veel ka täna keskpäeva paiku.

Dmitri kehitab tulekahju võimalike põhjuste kohta õlgu. Kas tegi keegi suitsu, kas küttis keegi hooletult ahju, kas läks midagi lühisesse. Avatud uksega keldrist paistab igatahes puuriit. Ukse külge on ka kinnitatud poolikuks lõigatud plastmassist veekanister, mis mõeldud vist käte loputamiseks.

Dmitrigi ütleb, et sanitaarsete tingimustega on elamises lood, nagu on. Pesemiseks peab minema naaberkorterisse, kui seal aga veesoojendus käima panna, löövad tihtipeale korgid välja. Teine privaatseteks toiminguteks mõeldud ruum asuvat samuti majas sees, ehkki ka hoovis torkab silma väike puituksega kamber, mis meenutab kõige ehtsamat välikäimlat.

Pool majast on igatahes hävinud. Leegid hakkasid levima ilmselt joomaseltskonna juurest, kuid nende eest ei pääsenud ka kohe samas teisel korrusel elanud Olegi korter. Magusmõru ilmega viipab Oleg söestunud akende poole. Kus ta järgmise öö veedab, ta veel täpselt ei teagi. Naeratuse järgi hinnates ei lase Afganistani sõjas invliidistunud Oleg end sellest ka liigselt heidutada. Üritab olla üle.

Foto: Robin Roots

Soodne elamine

Elanikud pole vähemalt endi sõnul mingid sundüürnikud. Dmitri on elanud majas kaks aastat, korteri sai ta maakleri kaudu. Üürihinnaks 200 eurot pluss arved kommunaalteenuste eest. Asukoha mõttes üsna naeruväärne summa, isegi võttes arvesse maja enam kui tagasihoidlikku seisukorda.

Päästeametist vastati, et tulekahju tekkepõhjuste kohta ei osata ilmselt veel lähipäevil midagi täpset öelda.

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee