Repliik

Kristiina Heinmets-Aigro | Väikelaste vanemad vajavad laste ravimisel rohkem riigi tuge (15)

LISA KOMMENTAAR

lapsevanem 17. detsember 2018 22:44
Loomulikult tuleb väikelapse haiguse korral tasuda esimesest päevast alates keskmine töötasu, sama ka lapsevanema puhul 100% ja mitte 8 aastani, vaid vähemalt 12 aastani, sest väikeseid lapsi üksi koju jätta ei tohi, samuti tuleb lühendada väikelapse vanema töönädala pikkust või tundide arvu 6-le tunnile päevas.
Ema. 6. detsember 2018 14:14
Miks minu kommentaar läks modeerimisele? Ei solvanud,ei kasutanud ebaviisakaid väljendeid,milles probleem?
Ei tarkusele 24. mai 2019 11:28
Probleem on selles, et häid ideesid ja ettepanekuid ei tohi avaldada, muidu teised saavad ka seda teada, aga kui kirjutad alandavaid komme, siis avaldatakse ka sinu sõnum.
Ema. 6. detsember 2018 14:13
Kogu artilki sisu on meil ammu teada. Sellest kirjutamine ei vii probleemi edasi,vaid lihtsalt ärritab vanemaid.Pange sellised lood kirja,kust võime lugeda,et mida on selle tarvis ette võetud ja kuidas,siis on sellest kasu! Kirjutada,et oleks ja peaks on nagu põud pärast vihma!
Eimi 6. detsember 2018 16:23
pange kirja, mida olete ise selle tarvis ette võtnud, et olukord paraneks, ootate teistelt. Kristiinal on head ja õiged mõtted vähemalt..
E 6. detsember 2018 14:10
Kristiina, aitaks ka see, kui t66andjad oleksid rohkem nous laskma vanemaid kodust t66tada. Haige laps on niikuinii enamasti voodis pikali, selle korvalt saab vanem ilusti t66d teha kui on tegemist mobiilse t66ga.
väikelapse vanaema 6. detsember 2018 14:03
Suudetakse küll üles kasvatada riigi abita, aga haigusraha maksmine miinimumpalgalt arvestada on väga ülekohtune - ema ei saa palga tõttu lapsega koju jääda, kui isa jääb, vaadatakse sellele viltu isa töökohas. Oli nagu juttu, et tehakse ümber see süsteem ja haigusraha hakatakse esimesel aastal pärast töölenaasmist arvestama emapalgast. See oleks õiglane, emad saaksid väikelapsi põetada, mitte muretseda raha pärast. Üksikvanemad on eriti hullus seisus, proovi sa 400euroga kuus maksta elamise ja toidu eest.
Astrid 6. detsember 2018 13:32
Lapsel 40 palavikku, viige polikliinikusse, kus ukse taga ootavad uued pisikud, aega arsti juurde enamasti saadki alles mitmendal päeval. Ongi nii, kas saab terveks või... Nüüd väidetakse , et kodus ei saa diagnoosida, kuidas vanasti saadi!
Kiirkorras 24. mai 2019 11:34
Arenenud maades tullakse võetakse vereproovid ka kodus ja saadetakse kohe laborisse, vastus ja diagnoos arvuti kaudu poole tunni jooksul arstidele teada ja nähtav, kuidas suur Eesti e- riik sellega hakkama ei saa, vereproove saab ka kiiremas korras lahendada ja teada, kui tahetakse.
Suhtumine 6. detsember 2018 13:22
Nüüd on väljakujunenud suhtumine, et viirused tuleb läbi põdeda organismil endal ja ravi tuleb äärmisel võimalusel. Sellisel juhul on jäänud ka haigus diagnoosimata ja ravi hiljaks, arstide seisukoht sümptomite puudusel ja arstid võimetud kaugele arenud tundmatu haigusega.
Arutelu 6. detsember 2018 13:10
Nõukaajal oli abi ja haiglaravi vajadusel koheselt kättesaadav ja patsiendid raviti enne terveks, kui haiglast välja kirjutati. Vähemalt korralik ravikuur tervenemiseks. Lapsi raviti väga hoolikalt ja südamega,lastele pööratud tähelepanu ja südamlikkus aitasid lastel terveneda. Laps raviti terveks ja arstid käisid haige lapse juures koduvisiitidel, hiljem korralik taastusravi, soojendused jne. Seega haigus raviti lõplikult välja. Nüüd on haigused aladiagnoositud, arstide juurde vajadusel ei pääse, rääkimata haigalaravist. Diagnoosimata haigused muutuvad kroonilisteks ja lisandusvad uued jne...

Ew 6. detsember 2018 13:06
Õudne.. Lapsi ei suudeta ka enam riigi toeta üles kasvatada.
tiia 6. detsember 2018 17:02
See on jah imelik, kui midagi ei suudeta ise teha, siis on selles süüdi ikka riik.kas nii võib?
Ei saa aru 24. mai 2019 11:41
Meie maksame ju riigile väga kõrget tulumaksu, kõrget sotsiaalmaksu, ravikindlustusmaksu, pensionikindlustusmaksu, töötuskindlustusmakse, ja mis meile endale siis jääb, nõuka ajal oli arstiabi tasuta, ehk riigi poolt, kas nüüd on sinu meelest rahva osa ainult maksude maksmine, või kuidas, stahaanovlane.
---- 6. detsember 2018 12:48
nii saabki öelda, et isegi nõukaajal olid lastega palju mõistlikum ja ka kergem, sest ega emad pole siiski meedikuiks kõik õppinud, sest viimasel ajal käidi ju välja et me peame ise saama aru, millise arsti juurde minema peab ja millal,siis ka laste puhul soovitakse seda.On alles jobundus väljas. Toon näiteid-pool aastat läks arstidel avastamiseks, et 4.staadiumi vähk oli eelnevalt juba 4 aastat tagasi opitud patsiendil tagasi.Kuidas eakama patsiendi puhul tänaval kokku kukkumise järgselt teisel katsel kiirabil alles avastati kopsutromb, need vaid väiksed näitekesed, mis viib surnuaedadesse.