Eesti uudised

FOTOD | T1 kaubanduskeskuse parkimismajas puudub äärepiire, tööinspektsioon käskis parkimismaja sulgeda (29)

Silja Ratt, 7. detsember 2018, 08:28
T1 kaubamaja parkala piireFoto: Erki Pärnaku
Tähelepanelikud lehelugejad on Õhtulehele rääkinud, et hiljuti Tallinnas avatud T1 kaubanduskeskuse neljanda korruse parkla on küllaltki ohtlik. Nimelt ei ole sinna ehitatud korralikku äärepiiret ning kui autole vale käik sisse panna või ringi kõndides tähelepanu kaotada, võib asi üsna kehvasti lõppeda. 

Fotodelt on näha, et korralik äärepiire tõepoolest puudub.

T1 Mall of Tallinn juht Allan Remmelkoor ütles Õhtulehele, et märgitud alal on tõesti hetkel paigaldatud ajutine lift, mis viiakse ära esmaspäeval.

Samal teemal

"Samas on kogu see ala piiratud ehitusalana nii autodele kui inimestele, teie saadetud piltidel on selgesti näha nii betoonist autotõkked kui ehituspiirded inimestele. Fotograaf on kahetsusväärselt piirdeid ignoreerinud ning tõepoolest oma elu ohtu seadnud," märkis Remmelkoor. "Loodan siiralt, et külastajad järgivad alati märgistusi ega sisene tõketega piiratud aladele. Omalt poolt kontrollime täiendavalt piirete paigaldust ning esmaspäeval lift ka demonteeritakse."

Tööinspektsioon: see ei ole ohutu

Tööinspektsiooni kommunikatsiooni peaspetsialist Jana Rosenfeld ütles Õhtulehele, et kui töötamise või liikumise ajal on kukkumisoht, peab suurema kui kahemeetrise kukkumiskõrguse puhul rakendama ohutusabinõusid nagu kaitsepiirded. Kukkumise vältimiseks peavad olema paigaldatud kaitsepiirdel vähemalt ühe meetri kõrgusel paiknev käsipuu, jalapiire ja nende vahel 0,5 m kõrgusel asetsev vahepiire. Vahepiiret võib asendada ka otstarbekohaste plaatide või võrkudega. Kaitsepiirded tuleb paigaldada selliste liikumisteede vabadele külgedele, kus kukkumiskõrgus on vähemalt kaks meetrit. (Töötervishoiu ja tööohutuse nõuded ehituses § 36)

Ettevõtte territooriumil või tööruumis paiknevad liikumisteed, kaasa arvatud trepid, statsionaarsed redelid, laadimisestakaadid ja kaldteed, peavad olema sellise suurusega ning paiknema nii, et oleks tagatud jalakäijate ja sõidukite ohutu liiklemine ning nende läheduses töötavate inimeste ohutus. Kui liikumisteel liiguvad sõidukid, peab jalakäijatele olema tagatud küllaldane ohutu liikumisruum või paigaldatud kaitsepiirded. Liikumisteed peavad olema selgesti märgistatud, kui see on vajalik töötajate ohutuse tagamiseks.(Töökohale esitatavad töötervishoiu ja tööohutuse nõuded § 6).

"Antud fotodel on näha, et kaitsepiire puudub. Parkimismaja sissepääs tuleb sulgeda seniks, kuni on paigaldatud nõuetele vastavad kaitsepiirded kõrgusest kukkumise välistamiseks. Tööinspektsioon on saatnud kaubanduskeskusele vastava märgukirja," lisas Rosenfeld.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee