Eesti uudised

Kaitseväe uus juht toetab osade väeliikide puhul pikemat ajateenistust (4)

Toimetas Silja Ratt, 6. detsember 2018, 09:21
Kindralmajaor Martin HeremFoto: Martin Ahven
Eesti Kaitseväe uus juhataja kindralmajor Martin Herem on arutlusele võtnud idee suurendada mõnedes valdkondades nagu küberkaitse, side ja õhutõrje ajateenijate teenistust 12 kuule.

Herem ütles ERR-i uudisportaalile antud intervjuus, et tegemist on vaid ühe mõttekäiguga ajateenistuse moderniseerimise- ja ajakohastamise võimaliku arenguga, mis ei ole mingi dokumendi või arengukavaga kaetud.

"Peale kuuekuulist väljaõpet oleksid teatud ajateenijad kuus kuud sõduri ametis, täites oma sõjaaja ametikoha ülesandeid. Kui me kavatseme mingit uut võimet - keskmaa õhutõrje, rannikukaitse - tulevikus arendada, siis on selline pikendatud ajateenistus üheks personali küsimuse lahenduseks," põhjendas Herem. Ta lisas, et selle otsusega kaasneks ka riigile täiendav rahaline koormus, kuna pikeneks ajateenistuse aeg ja tuleks kaaluda ka palga maksmist.

Samal teemal

4. detsember 2018, 14:19
GALERII | Kindral Riho Terraselt võtab vabariigi kaitsja lipu üle kindralmajor Martin Herem
27. november 2018, 22:22
VIDEO | Terras ja Herem: Venemaa näitas Kertšis taas oma agressiivsust

4 KOMMENTAARI

m
Marika 8. detsember 2018, 02:38
Aga,mina arvan,et koolis võiks hoopis õpetada meditsiini,nagu eesti sõjaline algõpetus,kus tüdrukutele õpetatakse oskusi toime tulla kriisiolukordades...
(loe edasi)
l
6. detsember 2018, 11:54
Loosimine on tobe mõte, kui inimesel puuduvad eeldused, siis ei saa asja sellisest koolitusest. Mõnel erialal on teravamat taipu ja kainemaid päid vaja.
Loe kõiki (4)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee