Politsei uurib, kas kaks bussides rooli krabanud välismaalast üksteist tunnevad. Pilt on illustreeriv.Foto: Caro / Scanpix
Toimetas Greete Kõrvits 5. detsember 2018 21:35
Kaks välismaa päritolu meest üritasid kahes eri intsidendis bussijuhi käest rooli haarata ja sõidukit teelt välja keerata, vahendavad Helsingin Sanomat ja YLE. Juhtumid leidsid aset Soome eri paigus.

Kahtlusaluste kohta on teada vaid seda, et tegemist on 30ndates eluaastates meestega ning kumbki neist pole rahvuselt soomlane.

Teine intsident toimus öösel vastu 5. detsembrit Uuraineni vallas Kesk-Soomes. 15 reisijaga liinibuss oli teel Helsingist Oulu suunal, kui üks sõitja järsku püsti tõusis, sõiduki etteotsa juhi juurde astus ja talle kätega kallale läks.

Mees rebis bussijuhti randmest ja üritas rooli enda kätte saada, mille peale juht pidurdas ja bussi peatas. Tunnistajate sõnul oli ilmselge, et reisija üritas bussi teelt välja roolida. Teised sõitjad surusid mehe põrandale ja hoidsid teda kuni politsei saabumiseni kinni.

Bussifirma esindaja räägib, et kähmleja ohvriks sattunud juht võtab asja rahulikult ega pole šokis. Juhi sõnul ei olnud reisija käitumises kuni istmelt püsti kargamise hetkeni midagi kahtlast. Selline olukord on äärmiselt ebatavaline, vaid bussijuhi kiire reageerimine päästis reisijad tõsisest õnnetusest, räägib firma esindaja. Sõit Oulusse jätkus hiljem teise juhiga.

Soome kriminaalpolitsei uurib võimalust, et kaks roolikrabajat võivad omavahel seotud olla. Nende rahvust hetkel ei avaldata. Hetkel on uurija Sanna Springare sõnul veel vara rääkida võimalikust terroriaktist, kuid tema kinnitusel uurib politsei ka seda varianti. Hetkel sellele miski aga ei viita. Springare kinnitab, et meeste motiivid selguvad ülekuulamistel. MTV Uutiset väidab teadvat, et mõlemad mehed on asüülitaotlejad, kelle taotlused lükati tagasi, kuid politsei neid väiteid ei kommenteeri.

Samal teemal

Kommentaarid  (131)

Jaanus 8. detsember 2018 15:38
nõgid olid need, kes ei saanud Soomes ennast sisse seada kuna olid mehiseid vägistamisetykkasida teinud. Hiljuti mingi pagulasrände otsuse võtsid ju vastu meie poolt volitatud juhid. Hoolimata, et valitsusmaja ees avaldasid volitajad, ehk rahvas, volitatute tegemiste vastu meelt. Seega on küsitav nende adekvaatsus ja sobilikus ning nendele antud volitused peab eesti rahvas tühistama. Kui see jama veel kaua kestab siis varsti võtab riigikogu vastu muid tolerantsusele rajanevaid otsuseid mis legaliseerivad kõiki väistamisi, nekrofiiliad ja muud fiilad ja tolerantsuseid ehk eesti keeles HÄLBED.
Oleg 6. detsember 2018 22:06
Ei mingit AU sellustele, eesmärk ongi, et Eestlased välja koliksid ja seguneksid teistega, ehk Rahvusriikide genotsiid! AU Neile kes jäävad ja võitlevad Meie ja Meie laste eest!
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS