Maailm

PRESIDENT: nälgimine ja virelemine on kasulik (8)

Allan Espenberg, 6. detsember 2018, 08:10
Kasahstani president Nursultan Nazarbajev (78). Foto: TASS/Scanpix
Kuna viimasel ajal on Kasahstanis hakatud üha rohkem kurtma eluraskuste ja madala elatustaseme üle, siis võttis ka president Nursultan Nazarbajev sellel teemal sõna. Kui elu on muutunud suureks ja raskeks koormaks, siis oli riigipeal selles suhtes hea nõu varuks. Tema kinnitusel on maailmas paiku, mis aitavad elust rõõmu tunda.

„Me kaebleme tihti, et seda või toda ei jätku. Kui elust on kujunenud taak, siis minge haiglasse või äärmisel juhul surnuaeda. Neil, kes seal lebavad, on märksa hullem kui teil. Meil on käed ja jalad terved, kuid me katkume juukseid ja viriseme, et kõik on nii halvasti. Elus on kõik võimalik. Võtke end käsile ja hakake tööle! Selles ongi konks. Ja noorsoolegi peab seda õpetama,“ ütles Nursultan Nazarbajev, kelle sõnul peavad rahulolematud kasahhid kõigepealt käima ekskursioonil haiglas ja surnuaias ning alles seejärel mõtlema kaeblemisele.

Nazarbajevi arvates peab vaatamata kõigile takistustele eluraskustest võitu saama. President teatas, et talle meeldivad inimesed, kes ei lase käsi rüppe, vaid arenevad ja töötavad.

Mõni aeg varem meenutas Nazarbajev aga oma lapsepõlve, mis sattus suurde näljaaega ja mis mõjutas positiivselt tema arengut. „Olin maapoiss, kes elas pärast sõda täielikus vaesuses: ei jätkunud riideid ja ma ei saanud kuni 15aastaseks saamiseni kordagi kõhtu täis süüa,“ meenutas president, kelle sõnul muutus ta tänu sellistele eluraskustele tugevamaks ja sai tervemaks.

Samal teemal

27. oktoober 2017, 20:30
Moslemiliidu juht õpetab kasahhidele õiget seksimist ja tualetis käimist
29. september 2017, 21:00
SRÜ riikide presidendid tahavad valitseda elu lõpuni
9. märts 2017, 04:00
Nazarbajev õpetas, kuidas naistele meele järele olla
25. november 2016, 04:00
Nazarbajevi isikukultus võtab enneolematuid mõõtmeid

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee