Maailm

Uuendatud kell 8.10

SOTSIOLOOG: protestid Prantsusmaal on alles algus ja võivad levida mujale (37)

Toimetas Aadu Hiietamm, 6. detsember 2018, 08:10
Kollaste vestide meeleavaldus Marseille'is.  AP/Scanpix
Prantsuse sotsioloog Christophe Guilluy hoiatas Saksa päevalehele Die Welt antud intervjuus, et praegu Prantsusmaal toimuv kollaste vestide protestiliikumine on alles algus ning see võib levida ka Saksamaale, kui praegused juhid jätkavad senist poliitikat. 

Sotsioloogi sõnul osalevad kollaste vestide protestiliikumises peamiselt ühiskonna keskkihid: põllumehed, töölised, üksikkaupmehed ja väikeettevõtjad. Neil on raskusi ots otsaga kokkutulemisel ja leiavad seega, et eliit on nad ära unustanud. 

Samal teemal

Eliidi ja ülejäänud ühiskonna vahel oleva lõhe ületamiseks tuleb taastada usaldus ning selleks on Prantsusmaa presidendil Emmanuel Macronil vaid üks võimalik lahendus: võtta rahva nõudmisi tõsiselt. Kuigi kollaste vestide meeleavaldused on olnud vägivaldsed, toetab neid suurem osa prantslastest.

Esimese vastutulekuna nende nõudmistele teatas Prantsusmaa peaminister Édouard Philippe teisipäeva õhtul telepöördumises, et 1. jaanuarist kavandatud kütuseaktsiisi tõstmine lükatakse kuus kuud edasi ning samuti külmutatakse eelolevaks talveks gaasi ja elektri hinnad.

President Emmanuel Macron astus kolmapäeva õhtul veel täiendava sammu tagasi ja ütles, et kütuseaktsiisi ei tõsteta kogu järgmise aasta jooksul. 

37 KOMMENTAARI

t
Toomas 6. detsember 2018, 16:19
Mis moodi külmutatakse elektri hind. Kas Prantsusmaa pole el-i liige kus peaks olema turumajandus ja börsi hind. Miks meil el hinda ei külmutata?
v
V 6. detsember 2018, 12:00
Aga miks tõstate kogu aeg hindasid? Vihavaenu õhutajad võtta arvele ja karistada, Aga naaberiigi president külmutas naftahinna oma riigis, sellega ka...
(loe edasi)
Loe kõiki (37)

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee