Soome politsei. Pilt on illustratiivne.Foto: Aadu Hiietamm
Toimetas Aadu Hiietamm 5. detsember 2018 12:35
Soomes Oulus peeti iseseisvuspäeva künnisel kinni üheksa välismaa taustaga meest, keda kahtlustatakse kolme alla 15aastase tüdruku ärakasutamises ja vägistamises, vahendab Ilta-Sanomat. 

Politsei on juhtumi asjus olnud suhteliselt kidakeelne. Vahistatutest noorim on 20- ja vanim 38aastane. Teada on, et kuriteod toimusid juuni algusest kuni oktoobri lõpuni ning oma roll oli ka sotsiaalmeedial. Politsei ei ole avalikustanud ohvrite vanust. Öeldi vaid, et need on vanemad kui kümme aastat ja nooremad kui viisteist aastat.  

Oulu politsei hoiatas seetõttu tütarlapsi sotsiaalmeedias  tegutsevate välismaise taustaga meeste eest. Lisaks rõhutas politsei, et ka lapsevanemad peaks sotsiaalmeedias toimuval silma peal hoidma. 

Kõik kahtlusalused saabusid Soome varjupaigataotlejatena. Soome siseminister Kai Mykkanen tunnistas Oulus juhtunu valguses, et migrantidega on probleeme. Ta arvas ka, et seksuaalkuritegude eest määratavaid karistusi tuleks karmistada.

Soome peaminister Juha Sipilä mõistis Oulus toimunu karmilt hukka. Ta rõhutas, et õigusriigis saavad süüdlased karistuse sõltumata nende rahvusest. Peaminister lisas, et Oulu juhtumi puhul vastutab uurimise ja teavitamise eest politsei.

Oulu linnapea Päivi Laajala ütles ajalehele Ilta-Sanomat, et süüdlasi tuleb karistada, kuid kõiki migrante ei saa süüdistada kellegi teise tegude põhjal. Linnapea rõhutas, et kõigest hoolimata on Oulu turvaline linn, seda nii täiskasvanutele kui ka lastele.