Maailm

Uuendatud 12.35

ÕUDUS SOOMES: üheksa välismaa taustaga meest vägistas lapsi (393)

Toimetas Aadu Hiietamm, 5. detsember 2018, 12:35
Soome politsei. Pilt on illustratiivne. Aadu Hiietamm
Soomes Oulus peeti iseseisvuspäeva künnisel kinni üheksa välismaa taustaga meest, keda kahtlustatakse kolme alla 15aastase tüdruku ärakasutamises ja vägistamises, vahendab Ilta-Sanomat. 

Politsei on juhtumi asjus olnud suhteliselt kidakeelne. Vahistatutest noorim on 20- ja vanim 38aastane. Teada on, et kuriteod toimusid juuni algusest kuni oktoobri lõpuni ning oma roll oli ka sotsiaalmeedial. Politsei ei ole avalikustanud ohvrite vanust. Öeldi vaid, et need on vanemad kui kümme aastat ja nooremad kui viisteist aastat.  

Oulu politsei hoiatas seetõttu tütarlapsi sotsiaalmeedias  tegutsevate välismaise taustaga meeste eest. Lisaks rõhutas politsei, et ka lapsevanemad peaks sotsiaalmeedias toimuval silma peal hoidma. 

Samal teemal

Kõik kahtlusalused saabusid Soome varjupaigataotlejatena. Soome siseminister Kai Mykkanen tunnistas Oulus juhtunu valguses, et migrantidega on probleeme. Ta arvas ka, et seksuaalkuritegude eest määratavaid karistusi tuleks karmistada.

Soome peaminister Juha Sipilä mõistis Oulus toimunu karmilt hukka. Ta rõhutas, et õigusriigis saavad süüdlased karistuse sõltumata nende rahvusest. Peaminister lisas, et Oulu juhtumi puhul vastutab uurimise ja teavitamise eest politsei.

Oulu linnapea Päivi Laajala ütles ajalehele Ilta-Sanomat, et süüdlasi tuleb karistada, kuid kõiki migrante ei saa süüdistada kellegi teise tegude põhjal. Linnapea rõhutas, et kõigest hoolimata on Oulu turvaline linn, seda nii täiskasvanutele kui ka lastele.

393 KOMMENTAARI

t
titi 9. detsember 2018, 19:49
ei ole normaale et mehed nii nälgas on kohutav
m
Marika 9. detsember 2018, 10:58
Toetan Balti Keti mõtet.Millal toimub?Valitsus peab tagasi astuma.
Loe kõiki (393)

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee