Jõulud

Jõuludeni on jäänud kaks nädalat! Kaks nädalat! Mida teha?! 

Helen Perk, 6. detsember 2018, 12:42
Foto: PantherMedia/Scanpix
Kingitused? Jõululaud? Kuusepuu? Paar nädalat pühadeni on enam kui viimane aeg toimetused plaanipäraselt jooksma saada, et jõuluõhtu mööduks suuremate viperuste ja surmani väsinud perenaiseta.

2 nädalat enne jõule

* Kas poleks tore saata seekord peokutsed paberil? Milline vahva üllatus ootab saajat postkastis ja kes suudaks sel juhul perenaisele eitavalt vastata?

* Postita jõulukaardid sugulastele ja headele tuttavatele. Kui plaanid kaardid ise meisterdada, asu nokitsema ja kutsu ka pere appi.

* Mõtle peatsele peole läbiv teema või värvitoon, soeta vajalikud aksessuaarid. Klassikaliselt on roheline ja punane, kuld ja hõbe alati moes. Uudisena kiika hoopis pastellide poole.

* Üks mis kindel: jõululaud peab olema sel õhtul lookas. Võta rahulikult istet ja pane paika nimekiri kõikidest söökidest-jookidest.

* Mõtle läbi meelelahutus, sest aeg-ajalt on vaja toidunautlejad laua äärest liikuma saada. Mõni vaimukas sõna- või peitusemäng?

* Kohalikelt talunikelt tulev toidukraam vajab nüüd tootjaga kinnitamist. Nende varud pole lõputud ehk kes ees, sel on jõululaual head ja paremat.

* Kui plaanid e-poest toidukraami tellida, tee see käik ära. Nii broneerid mugavalt kohe tarneks sobiva kuupäeva ja kellaaja. Suur jalavaev koos märkimisväärse närvikuluga jääb ära.

* Hea nipp on nüüd argipäevaseid söögikordi valmistada veidi suuremas koguses. Ülejääki varuks külmutades saab pere ka kiirematel päevadel korralikult kõhu täis, kui ise ettevalmistustega rakkes oled.

* Oled nõudevarudes kindel? Pähklipureja ja korgitser olemas? Tee igaks juhuks inventuur. Kui jääbki vajaka, laena sõbralt juurde. Nõudel on kombeks kaduda väga ebasobivatel hetkedel.

* Populaarne puuviljarohke jõulukeeks on paljude pidude staar. Pane maius hakkama, sest see vajab maitsestumiseks paar nädalat.

* Tagumine aeg on varuda kingitused. Viimasel minutil see maraton läbi joosta kurnab kohutavalt. Seega kribi puuduvast nimekiri ja katsu sellest kinni pidada. Me teame – see on raske.

* Kingitused e-poodidest… Meie ei julge küll soovitada, kuid julge hundi rind on teadupärast rasvane. Detsembris pikenevad sealsed tarneajad oluliselt.

* Osta pakkepaberid ja -paelad ning kaunistused.

1 nädal enne jõule

* Kingipäkapikul on ostud tehtud. Nüüd võid rahumeeli ühe kohustuse nimekirjast maha kriipsutada. Eks?

* Aeg trenni teha! Tegelikult vajab kodu üht korralikku suurpuhastust. Säti korda ka külalistetoad. Enim käidavate ruumide puhastamine jäta viimaseks, nii püsivad need kauem viisakad.

* Korista ja pese külmik. Kasuta ära võimalikult palju kappi jäänud toidukraami, et vähehaaval tekiks ruumi tarvilikuks pidusöögiks.

* Tee jalutuskäik metsa. Korja peolaua kaunistamiseks igihaljaid mustika- või kanarbikuvarsi, kuuse- või männioksi, käbisid.

* Kaunista värskelt kraamitud kodu, too tuppa jõulupuu. Kuna jõuluehted on aastakese varjul seisnud, vajavad need ilmselt väikest värskenduskuuri. Kasuta puhastustöödeks näiteks vana pehmet hambaharja, sest ehted ei armasta tugevat survet ega liigset kraapimist. Klaasist või peegelpinnaga jõuluehete hooldamiseks pane kätte puuvillased kindad, nii ei jää neile sõrmejälgi.

* Ära unusta kaunistada välisust. Armas jõulupärg mõjub kutsuvalt.

2 päeva enne jõule

* Täna olgu viimane päev nina toidupoodi pista. Seda lisastressi pole ju vaja, mida meeletu tunglemine koos lõputult looklevate järjekordadega tekitab. Osta poest värskeid puuvilju, sest neid kulub ohtralt.

* Triigi laudlinad, kaunista ja kata laud. Miks küll kaks päeva varem? Aga tegelikult on peolaua sättimine pikk ja aeganõudev töö. Lisaks on hea see värske pilguga järgmisel päeval üle kaeda ja vajalikud muudatused teha.

* Sea valmis kohvilaud.

* Vali mõnus taustamuusika.

* Otsi välja peoriietus. Olgem ausad – sellise pingutuse järel oled auga välja teeninud peokuninganna tunde ja välimuse.

1 päev enne jõule

* Jõuluvanal on juba väga kiire – seega kriipsuta ka sina kingituste pakkimine nimekirjast lõplikult maha.

* Lõpeta toidulaua ettevalmistused. Mõtle kindlasti läbi, millises järjekorras road homme ahju lähevad ja lauda jõuavad.

* Tõsta sügavkülma hoiule pandud toidud tavakülmikusse sulama.

* Pane peas paika järgmise päeva kava, kes millal tuleb, kuhu istub, mida sööb.

* Mine varakult magama. Homme on tegus ja ilus päev koos kõige armsamatega.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee