Maailm

„Peab ikka tahtlikult pime olema, et mitte jõuda järeldusele, et Khashoggi mõrva tellis kroonprints!“ (14)

Toimetas Greete Kõrvits, 4. detsember 2018 22:37
CIA andmeil oli ajakirjaniku mõrva tellijaks kroonprints Mohammed Foto: Saudi Royal Court/Handout via REUTERS
USA vabariiklaste partei kohtus teisipäeval CIA peadirektori Gina Haspeliga, et kuulata raportit ajakirjanik Jamal Khashoggi mõrvast. Kõik poliitikud lahkusid kohtumiselt ühe veendumusega: saudi kroonprints tellis dissidendist ajakirjaniku surma.

ABC News vahendab, et Haspeliga kohtunud vabariiklaste delegatsioon on pärast tõendite ülevaatamist veendunud selles, et saudi kroonprints Mohammed bin Salman tellis ajakirjanik Jamal Khashoggi mõrva Saudi Araabia konsulaarosakonnas Istanbulis. Vabariiklaste sõnul on alust olla kindel, et prints polnud vaid pelgalt mõrva tellija, vaid kontrollis ka selle täideviimist ning oli sellest algusest lõpuni teadlik.

Samal teemal

Vabariiklaste veendumus läheb vastuollu nende oma parteid esindava president Trumpi seisukohaga, kes andis mõni aeg tagasi välja pöördumise, milles sõnab, et „võib-olla [prints Mohammed] tegi seda, aga võib-olla ka mitte“.

Senaator Bob Corker sõnas, et valitsuse ebamäärasus antud küsimuses on vastuvõetamatu.

Põhja-Carolina senaator Lindsey Graham läks veelgi kaugemale ning sõnas: „Peab ikka täitsa tahtlikult pime olema, et mitte jõuda järeldusele, et see kõik oli MbS-i alluvate plaanitud ja korraldatud ja et ta oli täpsusteni hr Khashoggi surma kaasatud.“ Ta jätkas: „Kui saudi valitsust hakkab see tüüp juhtima, siis on nendega äri tegemine minu hinnangul väga keeruline, sest minu arust on tegemist hullu inimesega. Minu meelest on ta ohtlik ja ohuks meie riikide vahelistele suhetele.“ Graham lisas, et ei toeta isiklikult enam relvamüüki Saudi Araabiale.

Senaator Graham kinnitas ajakirjanikele, et teisiti mõistmist ei saa olla: Khashoggi mõrva taga on kroonprints isiklikult! Foto: Reuters/Scanpix

2. oktoobril jalutas saudi ajakirjanik Jamal Khashoggi Türgis Istanbulis asuvasse kodumaa konsulaati, kus ta mõrvati. Enne tema tulekut saabusid konsulaati saudi eriagendid, kes ajakirjaniku seejärel tapsid ja tema surnukeha tükkideks saagisid.

Jamal Khashoggi tapeti kodumaa esinduses Türgis Foto: Reuters/Scanpix

Eestis on viimastel päevadel laineid löönud uudis, et kroonprintsi palee otsib Eestist kokkasid ja teenijaid.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee