Maailm

Hukkus ISISe terrorist, kes mõrvas mitu Lääne humanitaartöötajat 

Toimetas Greete Kõrvits, 4. detsember 2018 20:18
Pildil kujutatud noormees Abdul-Rahman (Peter) Kassig oli üks kõrilõikaja ohvritest, kelle mõrvast avaldas ISIS jõleda videoFoto: Reuters/Scanpix
Terrorirühmituse ISIS üks kurikuulsamaid kõrilõikajaid on surnud, vahendab BBC. USA õhurünnakus hukkunud terrorist mõrvas isiklikult mitu Lääne humanitaartöötajat.

Pühapäeval korraldasid liitlasväed eesotsas USA relvajõududega Süürias kaguosas pommitamisreidi. Pommitatud piirkonnas Badiyah kõrbes pesitsevad ISISe rakukesed ning esmaspäeval kinnitas USA sõjavägi, et operatsioon oli edukas ning mitmed terroristid kahjutuks tehtud - ehk teisisõnu surnud.

26aastane Kassig (endise nimega Peter Kassig) asutas 2012. aastal heategevusliku organisatsiooni, et aidata Süüria sõja eest põgenevaid inimesi. 2013. aastal võttis ISIS Kassigi vangi ning avaldas hiljem võika video, milles arvatavasti al-Umarayn noormehe tapab.

ISIS on praeguseks kaotanud kontrolli pea kõigil maa-aladel Süürias ja Iraagis, mis kunagi nende kontrolli all olid. USA sõjaväe hinnangul on terrorirühmitus umbes 98 protsendilt nende n-ö hiilgeaja maadelt minema pühitud.

Samal teemal

08.02.2018
Kurdi võitlejad tabasid viimased kaks briti ISISe-gängi liiget