Pildil kujutatud noormees Abdul-Rahman (Peter) Kassig oli üks kõrilõikaja ohvritest, kelle mõrvast avaldas ISIS jõleda videoFoto: Reuters/Scanpix
Toimetas Greete Kõrvits 4. detsember 2018 20:18
Terrorirühmituse ISIS üks kurikuulsamaid kõrilõikajaid on surnud, vahendab BBC. USA õhurünnakus hukkunud terrorist mõrvas isiklikult mitu Lääne humanitaartöötajat.

Pühapäeval korraldasid liitlasväed eesotsas USA relvajõududega Süürias kaguosas pommitamisreidi. Pommitatud piirkonnas Badiyah kõrbes pesitsevad ISISe rakukesed ning esmaspäeval kinnitas USA sõjavägi, et operatsioon oli edukas ning mitmed terroristid kahjutuks tehtud - ehk teisisõnu surnud.

Kõige kurikuulsam hukkunu oli Abu al-Umarayn, terrorist, kes on oma kätega jõhkralt mõrvanud mitu Lääne abi- ja humanitaartöötajat. Usutavasti oli tema see, kes 2014. aasta novembri ameeriklasest päästetöötaja Abdul-Rahman Kassigi pea maha lõikas.

26aastane Kassig (endise nimega Peter Kassig) asutas 2012. aastal heategevusliku organisatsiooni, et aidata Süüria sõja eest põgenevaid inimesi. 2013. aastal võttis ISIS Kassigi vangi ning avaldas hiljem võika video, milles arvatavasti al-Umarayn noormehe tapab.

ISIS on praeguseks kaotanud kontrolli pea kõigil maa-aladel Süürias ja Iraagis, mis kunagi nende kontrolli all olid. USA sõjaväe hinnangul on terrorirühmitus umbes 98 protsendilt nende n-ö hiilgeaja maadelt minema pühitud.