Eesti uudised

GALERII | Kindral Riho Terraselt võtab vabariigi kaitsja lipu üle kindralmajor Martin Herem (10)

Ohtuleht.ee, 4. detsember 2018 14:19
Foto: Martin Ahven
Täna vahetub Eesti Kaitseväe juhataja, kindral Riho Terraselt võtab vabariigi kaitsja lipu üle kindralmajor Martin Herem. Kaitseväe peastaabi territooriumil toimub sel puhul kaitseväe juhataja vahetuse pidulik tseremoonia. 

„Kindral Terrase näol on tegu haritud, laia silmaringiga juhiga, kes pidas oluliseks täielikult välja õpetatud, relvastatud  ja varustatud ning reservõppustel kontrollitud üksuste välja arendamist, mis oleks suutelised kiiresti reageerima. Kaitseväe arendamine tänasesse kindlustunnet pakkuvasse seisu on nõudnud kaitseväe juhatajalt meelekindlust, põhjalikku isiklikku kogemuspagasit alates taristu arendamise realiteetidest kuni strateegilise planeerimise finessideni, lisaks ka tundlikku rahvusvahelise suhtluse diplomaadinärvi. Terrase juhtimisel jõudis koostöö liitlastega täiesti uue kvaliteedini. Viidi läbi liitlasvägede Eestisse saabumine ja Eesti üksustesse integreerimine, mis on võtmeelement NATO heidutushoiakus,“ ütles kaitseminister Jüri Luik. 

Kaitseminister rõhutas, et kindral Terras tähtsustas kaitseministeeriumi ja kaitseväe koostööd, mis võimaldas arendada riigikaitset sujuvalt ja plaanipäraselt. „Suur tänu kindral Terrasele tema teenistuse eest,“ tänas Luik.

Kaitseminister Luik tõdes, et kindralmajor Martin Herem on vääriline järglane kaitseväe juhtaja ametis. „Mul on hea meel, et meie ees ei seisa põhimõttelist suunavahetust. Kindral Terras ja kindralmajor Herem on aastaid teeninud ühtse meeskonnana, nende jõupingutused on kandnud ühtset eesmärki. Seega saan ma olla kindel, et kaitseväe areng nii iseseisva kaitse kui ka liitlastega koostöö arendamisel saab olema jätkuvalt hea. Soovin kindralmajor Heremile jõudu teenistuses,“ ütles kaitseminister Luik.  

Homsest asub kaitseväe juhatajana tööle Martin Herem. Täna annab Riho Terras pidulikul tseremoonial juhtimise üle.

Samal teemal

06.11.2018
Kaitseväe uus juht toetab osade väeliikide puhul pikemat ajateenistust
04.11.2018
Ametist lahkuv kindral Terras: suurim oht on Aafrika demograafiline plahvatus
27.10.2018
VIDEO | Terras ja Herem: Venemaa näitas Kertšis taas oma agressiivsust
15.10.2018
GALERII | Kaitseväe juhataja Terras sai ameeriklastelt kõrge sõjalise autasu