Poliitika

Oravate endine peasekretär Kert Valdaru lahkub poliitikast: „Minu jaoks ei ole esimene valik minna riigikokku.“ (6)

Marvel Riik, 4. detsember 2018 11:13
Foto: Madis Veltman/Ekspress Meedia
Reformierakonna endine peasekretär ja praegune fraktsiooni nõunik Kert Valdaru teatas ootamatult, et lahkub poliitikast ning jätkab oma varasemat tööd Astangu kutserehabilitatsiooni keskuses. „Elu teeb vahest keerdkäike ja kui on võimalus minna tagasi sinna, kus mulle väga meeldis, siis selliseid võimalusi lihtsalt rohkem ei tule,“ selgitas Valdaru, eitades ühtlasi seda, et tema lahkumise taga on erakonnasisesed erimeelsused.

Jääb mulje, et teid on Reformierakonnast välja söödud.

(Naerab laginal) Ei jäta, lahkumine on täiesti vabatahtlik! Nagu ma kirjutasin, siis elu teeb vahest keerdkäike ja kui on võimalus minna tagasi sinna, kus mulle väga meeldis, siis selliseid võimalusi lihtsalt rohkem ei tule. Nagu ei tule võimalust hakata peasekretäriks.

Kas siis need jutud, et teie liikumine peasekretäri kohalt fraktsiooni nõunikuks ja nüüd Reformierakonnaga poliitilises plaanis sootuks lõpparve tegemine ei näita seda, et te pole erakonnas soosingus?

See on täiesti vale arusaam. Mul on erakonnaga väga hea läbisaamine. On väga lihtne põhjus: sotsiaalministeeriumi kantsler Marika Priske tegi mulle pakkumise tulla Astangule tagasi. Kaalusin, mida võiks tähendada olla poliitik ja riigikogu liige ning arvan, et tänasel päeval läheb mulle rohkem korda roll Astangul.

Kaja Kallas tõi teid Reformierakonda, et seda muuta ja uuesti võimule aidata. Te olete tema meeskonnaliige. Kas see on nüüd lagunemas?

Arvan, et see ei ole lagunemas. Ma ei lähe ära riiuga. See on lihtsalt minu otsus ja kõik. Pärast pingelist peasekretäri perioodi oli mul võimalik kuu aega rahulikult olukorda vaadata. Selle ajaga tehti mulle pakkumine, kaalusin mis on parem, mõtlesin ka pere peale, ja nii see otsus tuli.

Siiski, kas olete Kallast oma otsusega alt vedanud? Kuidas tema suhtus otsusesse?

Seda tuleb Kaja käest küsida. Arvan, et ma ei ole Kajat alt vedanud. Olen aidanud tal teha erinevaid erakonnasiseseid muudatusi ja neid eest vedanud. Ütlen veelkord, ma ei lähe ära riiuga.

Kuidas te ise oma Reformierakonna aega hindaksite? See jäi kaunis lühikeseks (alla aasta).

Kõik asjad tuleb panna konteksti. Kui vaadata seda hetke, milline oli erakonna olukord siis [kui ma peasekretäriks tulin] – erakonna võlg üle 800 000 euro ja selle liikmed sisemiselt tülis –, siis võlg on märkimisväärselt vähenenud ja rahaline olukord läheb paremaks ning meeskond töötab ühtselt. Meil on tugev üleriiklik nimekiri, meil on kohe valmimas valimisprogramm… – see intensiivsus, millega pidi [peasekretärina] töötama, et selle jooksul sai tehtud ära väga palju asju. Praegu ongi võimalik piir vahele tõmmata ehk kas minna reaalselt kandideerima riigikokku või mitte. Otsustasin, et minu jaoks ei ole esimene valik minna riigikokku, vaid minna Astangule tagasi.

Kas see tähendab, et te olete poliitikast lõplikult lahkumas?

Mina olen poliitikast väljas.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee