Maailm

Rahutuste tulemus: Prantsusmaa valitsus otsustas kütuseaktsiisi tõstmisele pidurit tõmmata (37)

Toimetas Silja Ratt, 4. detsember 2018, 11:11
Kütuseaktsiisi vastu protestijad kannavad kollaseid veste ning ei kohku tagasi ka äärmuslike meetmete eesFoto: Reuters/Scanpix
Prantsusmaa valitsus võtab lõpuks kuulda nädalaid kestnud vägivaldseid protestiavaldusi ning tõmbab kütuseaktsiisi tõstmisele pidurit. 

BBC kirjutab, et protestilaine on tabanud Prantsusmaa suurimaid linnu ning toonud kaasa märkimisväärseid kahjusid. Riigi peaminister Edouard Philippe üritas protestijatega kompromissile jõuda, kuid läbirääkimised jäeti katki, kuna ekstremistid pildusid ametnike pihta tapmisähvardusi.

Rahutuste käigus on surnud kolm inimest, vägivald ja vandaalitsemine on märkimisväärselt kasvanud. Liikumine on aktiivne ka sotsiaalmeedias. Nüüd süüdistatakse president Macroni lisaks kütuseaktsiisi tõstmisele ka kõikvõimalikes muudes hädades, mis lihtrahvast vaevavad. Oma õigusi nõuavad taga ka õpilased, kes protestivad haridussüsteemi reformi vastu ning tervishoiutöötajad, kes on samuti reformide vastu.

Valitsus kogunes esmaspäeval kriisikohtumisele. Hädaolukorra väljakuulutamist veel ei kaalutud. Macron tühistas enda visiidi Serbiasse, et kriisile lahendus leida. Kohaliku meedia teatel plaanib Prantsusmaa valitsus kütuseaktsiisi tõstmise plaani ümber vaadata.

Samal teemal

24. november 2018, 22:19
FOTOD JA VIDEO | Prantsusmaa kütuseprotestides osales 106 000 inimest: politsei lasi käiku pisargaasi ja veekahurid

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee

;