Eesti uudised

Euroopa liit kehtestab kõneminutile hinnalae (9)

Toimetas Silja Ratt, 4. detsember 2018, 07:00
Edaspidi saab Euroopa liidus helistada soodsamaltFoto: Pixabay.com
Ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Rene Tammist osaleb täna Euroopa liidu digitaalvaldkonna ministrite nõukogus, kus kinnitatakse uus elektroonilise side seadustik. Muuhulgas kehtestatakse kõneminuti hinnalagi.

Ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Rene Tammist rõhutas, et Eesti eesistumise prioriteediks olnud sideseaduste uuendamine on Euroopa liidu jaoks oluline samm edasi.

Kõneminuti hinnalagi saab olema 19 senti minutis ja see hakkab kehtima kõigile Euroopa liidu sees tehtavatele riikidevahelistele kõnedele. Seega saab tulevikus Eestist teistesse liikmesriikidesse helistada senisest soodsamalt.

„Uued seadused annavad tarbijatele ka parema kaitse sideteenuse pakkujatega lepingut sõlmides. Sideettevõtjad on edaspidi kohustatud lisama lepingutesse selgelt arusaadava lühikokkuvõtte lepingu sisust, et ei oleks võimalik inimesi peenikeses kirjas lisatud klauslitega konksu otsa püüda,“ selgitas minister sideseadustiku uuendamise mõju tarbijatele.

Euroopa liidu elektroonilise side seaduste uuendamise eesmärgid lisaks paremale tarbijakaitsele on erakapitali investeeringute soodustamine ülikiiretesse lairibavõrkudesse, Euroopa liidu tasandi koostöö raadiosageduste vallas ning võrdse kohtlemise tagamine uutele sideteenuste pakkujatele nagu Skype, Facebook Messenger, WhatsApp ja teised traditsiooniliste sideteenuste alternatiivid.

Euroopa liidu uus elektroonilise side seadustik jõustub tänavu detsembri keskel. Liikmesriikidel on aega kuni kaks aastat direktiivi kohalikesse seadustesse üle viimiseks.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee