Foto: PantherMedia/Scanpix
Toimetas Greete Kõrvits 3. detsember 2018 20:45
Nashville'is asuvas haiglas suri naine, kellele medõde kogemata surmanuhtluse läbiviimisel kasutatavat mürki süstis.

75aastane naine tuli Vanderbilti ülikooli kliinikumi aju-uuringutele. Ta kurtis pidevat peavalu ja nägemishäireid ja tunnistas arstile, et kannatab ahta paiga sündroomi all. Arst palus õel teha naisele enne tomograafi alla viimist rahustav süst. Õige ravimi nimi oli Versed, mida õde aga paraku kohe ei leidnud ja hakkas seda hoopis arvutist otsima. Arvuti pakub sageli võimalikku otsinguvastust juba pärast paari tähe sisestamist ja nii ka seekord. Õde jõudis trükkida „ve“ ja arvutiekraanile ilmus nimekiri, mille esimene valik oli Vecoronium koos juhendiga, milliselt apteegiriiulilt selle leiab. Hooletu medõde esimesest otsingutulemusest edasi ei lugenud.

Paraku on Vecoronium arstim, mida Tennessee osariigis kasutatakse surmaotsuste täideviimisel – see põhjustab halvatust, mis viib piinarikka lämbumissurmani. Surmalemääratu ei saa enam hingata, kuid ei kaota teadvust. Kohalik uudistekanal WTVF vahendab juhtumi kohta koostatud raporti kirjeldust: „See kogemus on patsiendile täiesti kohutav.“

Süsti saanud naise elu ei õnnestunud päästa. Tema omaksed andsid haigla kohtusse ning haigla võib jääda ilma paljudest toetustest.