Krimi

Täiendatud kell 23.12

Hiiumaal hukkus veoki ja sõiduauto kokkupõrkes kohalik poliitik Üllar Padari (21)

Ohtuleht.ee, 3. detsember 2018, 19:35
 facebook.com/ullar.padari
Esmaspäeval hukkus Hiiumaal traagilises avariis Üllar Padari, kes aastate eest oli Käina vallavanem ja praegu kuulus Hiiumaa valla vallavolikokku.

Volikogu esimees Aivar Viidik meenutab teda kui tõsist maameest selle kõige paremas tähenduses, kirjutab Delfi. Viidik kiidab, et Padari tegi volikogus aktiivselt head tööd. "Ta oli õigete küsimustega õiges kohas välja. Väga kahju, ta oli tubli ja tegus inimene."

Traagiline liiklusõnnetus juhtus kella 18.55 ajal Hiiumaa vallas Palukülas Kärdla-Käina tee 3. kilomeetril, kui omavahel põrkasid kokku Kärdlast Käina suunas liikunud Volvo veok ja Käinast Kärdla poole sõitnud Mitsubishi L200.

 

Kokkupõrke tagajärjel paiskus Mitsubishi teelt välja ning selle roolis olnud 48aastane mees sai õnnetuses sedavõrd raskelt viga, et hukkus sündmuskohal. Viga sai ka Mitsubishis kaasa sõitnud 48aastane naine, kelle meedikud tervisekontrolliks haiglasse viisid. Õnnetuse järgselt vajas täiendavat tervisekontrolli ka veokijuht.

Sündmuskohal töötanud politseinikud selgitasid, et mõlema sõiduki rehvid vastasid nõuetele ja kõik masinates viibinud isikud olid turvavööga kinnitatud. Veoki roolis olnud mees oli kaine ja omab juhtimisõigust, Mitsubishi juhi kainus selgitatakse välja ekspertiisi käigus.

Õnnetus juhtus pimedal ajal asfaltkattega sõiduteel, mis oli äärmiselt libe ning lörtsisegune. Lubatud piirkiirus sel järsu kurviga teelõigul on 90 km/h. Liiklus oli sündmuskohal häiritud.

Kärdla jaoskonna politseinik Ketlyn Päll täpsustas, et kõik selle õnnetuse täpsemad asjaolud selgitatakse välja alustatud kriminaalmenetluse käigus, seal hulgas ennekõike see, mis tingis kahe sõiduki kokkupõrke.

Tema sõnul olid teeolud nii avariipaigas aga ka mujal Lääne-Eestis talviselt libedad, mistõttu tuleb sõitmisel olla tähelepanelik ja rahulik, hoida suuremat pikivahet, vältida järske manöövreid ning valida teeoludele vastav sõidukiirus. „Pigem sõita ettevaatlikult ja aeglasemalt, rasked teeolud eeldavad teinekord lubatust mõnevõrra aeglasemat sõidukiirust,“ lisas politseinik.

21 KOMMENTAARI

t
To ettepanek. 5. detsember 2018, 20:23
Ja sinusugustele j0budikele, kes ei oska isegi suvel sõiduautoga sõita, peaks olema sama kiiruselimiit suvel ja oktoobrist-maini lausa sõidukeeld. ;)
h
hiiuvana 5. detsember 2018, 08:16
õnnetus oli Tubalal, mitte Palukülas
Loe kõiki (21)

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee