Krimi

Selgusid Signe Lahteinale saatuslikuks saanud autoavarii uued asjaolud, õnnetuse võis põhjustada veoautojuht (59)

Maarit Stepanov, 3. detsember 2018 16:09
Signe LahteinFoto: PRIIT SIMSON/Ekspress Meedia
22. märtsil kella 21.23 ajal juhtus raske liiklusõnnetus Jõgevamaal Põltsamaa vallas Tallinna-Tartu-Võru-Luhamaa teel, milles sai tõsiseid vigastusi toonane "Kodutunde" saatejuht Signe Lahtein. Prokuratuur kinnitab, et nüüdseks on liiklustehnilise ekspertiisi vastused saabunud ning õnnetusega seoses on ilmnenud uusi asjaolusid.

Lõuna Ringkonnaprokuratuuri ringkonnaprokurör Anneli Hinto sõnul kuulas politsei vahetult pärast liiklusõnnetuse toimumist Türgi kodakondsusega veoautojuhi kuriteos kahtlustatavana üle.

Samal teemal

"Kuni praeguseni olid asjaolud selgitamisel ja ootasime liiklustehnilise ekspertiisi vastuseid, sest selle käigus tuli taotleda andmeid Saksamaalt rahvusvaheliselt autotootjalt," ütles Hinto ning lisas, et nüüdseks on liiklustehniline ekspertiis valmis ja selle tulemused teada.

"Ekspertiisi käigus kogutud andmed kinnitasid pärast õnnetust veoautojuhile esitatud kahtlustuse asjaolusid ja annavad aluse arvata, et just veoautojuht kaotas raskete teeolude tõttu veoauto üle kontrolli ning kaldus vastassuunavööndisse. Mõlema sõiduki liikumiskiirused olid lubatu piires. Prokuratuur jätkab menetlustoimingute läbiviimist, et kriminaalasi esimesel võimalusel kohtusse saata. Lõpliku süüküsimuse üle otsustab kohus."

Samal teemal

26.09.2018
„Kodutunde“ produtsent Kristi Nilov: pärast Signe lahkumist mõistame, mida tähendab lein
13.09.2018
GALERII | „Kodutunde“ produtsent Kristi Niloviga Signe Lahteini haual
11.07.2018
Signe Lahteini viimne puhkepaik asub Jüril
23.05.2018
Kristi Nilov ei jäänud valitsuse pöördumisele saadud vastustega rahule