Eesti uudised

Vutt-vutt rehve vahetama, politsei teeb Tallinnas kontrolli! 

Toimetas Silja Ratt, 3. detsember 2018 13:01
Politseireid rehvide kontroll 2017. aastalFoto: Teet Malsroos
Politseinikud hakkasid esmaspäeva lõunast Tallinnas lauluväljaku ümbruses kontrollima, kas juhid on sõidukitele paigaldanud talverehvid. Talverehvid on detsembrist kohustuslikud. 

„Ilmaolud on talvised ning suverehvidega teedel uisutajad põhjustavad liikluses lisaohte. Viimane aeg rehve vahetada on tegelikult juba möödas, sestap viime läbi kontrolle ja vajadusel kirjutame ka trahvi,“ ütles liiklusjärelevalvekeskuse patrullitalituse juht Varmo Rein. 

Rein lisas, et silma hoitakse peal ka talverehvidel, mis on kulunud. „Kui sel hooajal paigaldati sõidukile rehvid, mis jõuavad kohe-kohe kulumise piirini, siis sellistega turvaliselt kevadesse ei sõida. Soovitan osta uued rehvid, siis on mõnda aega mureta. Lisaks tuleb mõelda ka rehvi vanusele – aasta ja seitsme aasta vanuse rehvi omadused on kui öö ja päev,“ rääkis Rein. 

Mees tuletas meelde, et talverehvid ükski ei aita teedel püsida. „Pikivahe ja teeoludele sobiv kiirus koos korraliku rehviga tagavad suurima võimaliku turvalisuse teedel.“ Tänast kontrolli viiakse läbi koos Rehviliidu ekspertidega. 

Samal teemal

03.12.2018
ETTEVAATUST! Teeolud on täna eriti nigelad
23.11.2018
Esmaspäevast maanteedel kiirusega 100 ja 110 km/h sõita ei lubata
15.11.2018
8 lihtsat nõuannet, kuidas oma auto talveks ette valmistada
26.10.2018
Autokasutaja ABC: kümme nippi edukaks talverehvide vahetamiseks

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee