Politseireid rehvide kontroll 2017. aastalFoto: Teet Malsroos
Toimetas Silja Ratt 3. detsember 2018 13:01
Politseinikud hakkasid esmaspäeva lõunast Tallinnas lauluväljaku ümbruses kontrollima, kas juhid on sõidukitele paigaldanud talverehvid. Talverehvid on detsembrist kohustuslikud. 

„Ilmaolud on talvised ning suverehvidega teedel uisutajad põhjustavad liikluses lisaohte. Viimane aeg rehve vahetada on tegelikult juba möödas, sestap viime läbi kontrolle ja vajadusel kirjutame ka trahvi,“ ütles liiklusjärelevalvekeskuse patrullitalituse juht Varmo Rein. 

Rein lisas, et silma hoitakse peal ka talverehvidel, mis on kulunud. „Kui sel hooajal paigaldati sõidukile rehvid, mis jõuavad kohe-kohe kulumise piirini, siis sellistega turvaliselt kevadesse ei sõida. Soovitan osta uued rehvid, siis on mõnda aega mureta. Lisaks tuleb mõelda ka rehvi vanusele – aasta ja seitsme aasta vanuse rehvi omadused on kui öö ja päev,“ rääkis Rein. 

Mees tuletas meelde, et talverehvid ükski ei aita teedel püsida. „Pikivahe ja teeoludele sobiv kiirus koos korraliku rehviga tagavad suurima võimaliku turvalisuse teedel.“ Tänast kontrolli viiakse läbi koos Rehviliidu ekspertidega.