Kingiidee | Sisuturundus

Midagi tervislikku igale maitsele: Marjamaa talu mahladest ja marjadest saab teha nii põnevaid jooke kui magustoite 

Marjamaa talu, 5. detsember 2018, 16:09
 
Marjamaa talu asub keset Lõuna-Eesti metsi, seal laiuvad suured viljakad marjapõllud ja õunaaiad. Värske õhu ja sooja päikese käes valminud eriti headest marjadest ja õuntest tulevad sinu lauale tervislikud käsitöömoosid, käsitöömahlad ja külmutatud marjad, aga ka kuivatatud õunad ja purustatud kuivatatud marjad.. 

Mahlad on käsitsi valmistatud parimatest toorainetest. Kuna mahlu pole keedetud, vaid pastöriseeritud, siis on säilinud ka vajalikud vitamiinid. Kõik, mis marjadest ja õuntes välja pigistada annab, on pudelisse pandud.

Enne joomist raputada, et ka põhjast kõik väärtuslik kätte saada. Mahladest saab erinevaid mahlakokteile teha – näiteks on väga populaarne Rabarberi-maasika mahl lahjendada gaseeritud veega. Mahlu saab omavahel miksida ja lahjendada maitse järgi.

Marjamaa talu mahlade kohta kehtib sama, mis marjade kohta – et need on ühed tänuväärsed toiduained, sisaldades palju organismile kergesti omastatavaid vitamiine ning mineraale. Marjades on veel suurtes kogustes vitamiine ja mineraale, mida vajame enda tervise hoidmiseks ja parandamiseks.

Degusteerisime valikut Marjamaa talu mahladest – mis mõtteid need meis tekitasid?

Maasika-vaarika mahl

- Lahjendasin seda soovituse järgi poole klaasi veega ja maitse meeldis mulle väga. See polnud magus, vaid tunda oli ehtsat, loomulikku ja veidi hapukat maitset. Proovisin juua mahla ka puhtalt ilma lahjendamata ning maitse oli tegelikult praktiliselt sama (ainult et iseenesest mõistetavalt veidi tugevam). Hea meel, et vesi seda liiga lahjaks ei teinud ja maitse oli selgelt tunda.

- Andsime mahla ka oma kuue kuu vanustele kaksikutele ning isegi neile maitses! Üldiselt pole varem nii pisikestele põnnidele mahla julgenud anda, kuid see tundus turvaline valik – Eesti toode, kus pole sees säilitusaineid ega suhkruid.

- Maitse poolest domineeris selgelt maasikas (pole ka ime, see oli ju 60% koostisest), vaarikamaitset tunda ei olnud. Üldiselt soovitaksin igal juhul!

 

Astelpaju mahl

- Puhtalt oli see mahl liiga vänge, aga veega segades ideaalne värskendav hommikujook. Eriti neile, kes armastavaid hapukaid mekke.

- Tegemist on väga tervisliku mahlaga. Jõin seda ühe sünnipäevapeo järgsel hommikul ning enesetunne paranes üsna kiiresti.

- Pudel on piisavalt suur ning kui seda veega lahjendada, jagub teda pikaks ajaks.

Mustikamahl

- Ma pole kuigi suur mahlasõber, sest poemahlad sisaldavad tavaliselt rohkelt siirupit ja suhkrut. Marjamaa talu mahlad pole aga sellised, maitse on tõeliselt puhas, mõnus ja värskendav.

- Oli tunda nagu jooksid endale tervist sisse. Abikaasa ütles, et see on täielik tagasitee lapsepõlve, kui ema mustikakisselli tegi. Niisiis kulistaski mees rõõmuga mitu klaasi. Mina lahjendasin mahla veega, et seda jätkuks pikaks ajaks.

- Mustikamahlast saab väga edukalt teha magustoitu. Võtsin banaani, purustasin ära ja segasin kohupiimaga kokku, juurde valasin mustikamahla (see on suhteliselt paksu konsistentsiga). Valmis maitsev mustikane vahepala. Soovitan kõigil proovida, sest praegusel talvisel ajal kulub sõõm sellist headust ära.

Rabarberi-maasika mahl

- Maarjamaa talu marjad on pikalt minu suured lemmikud olnud. Kui ostan poest külmutatud marju, siis nende tooteid – karbis on alati terved, korralikud ja suured marjad. Teistel tootjatel kipub vahel pakis olema vaid suur hunnik puru. Et Marjamaa talu mahla toodab, ma ei teadnud. Niisiis proovisin põnevusega ega pidanud pettuma.

- See on iga magusasõbra unistus! Minu jaoks maitses see nagu lapsepõlv ning mehega kahepeale jõime suure pudeli ära ühe päevaga!

- Mahl meenutab veidi moosivett, aga pole nii lääge. Superhea!

Õuna-astelpaju

- Astelpaju on tuntud oma vitamiinirikkuse poolest, kuid tema mahl on puhtalt juues päris vänge maitsega. Sellepärast on nutikas seda õunamahlaga segada. Õun muudab astelpaju maitse leebemaks ja see sobib õunamahlaga ülihästi.

- Pudelil oli soovitus mahla veega lahjendada, seda ka tegime. Kui panna klaas pooleldi mahla täis ja lisada sama palju vett, tuleb ideaalse maitsega segu. Panin veel mõned jääkuubikud ka sisse. Tõeliselt värskendav.

- Pudeli avades tungis astelpaju lõhn esimesena ninna. Teisalt suhu jäi pigem õunamahlamaitse.

 

Mustsõstramahl

- Suurepärane valik erinevateks kokteilideks – nii alkohoolseteks kui ka mittealkohoolseteks. Igal juhul tervislikum kui mingid mulliga limpsid või suhkrut täis pakimahlad.

- Küllaltki tummine. Talveõhtuteks ideaalne.

- Pakkusin seda külalistele õhtusöögi kõrvale. Esialgu arvati, et see on mu vanaema valmistatud mahl. Kui kuuldi, et hoopis poest ostetud, üllatuti. Sõbrad lubasid poes järgmine kord silmad lahti hoida ja endalegi koju osta.

- Mekib paremini lahjendatult.

Õuna-jõhvikamahl

- Kui teisi proovitud mahlu lahjendasin, siis seda mitte. Ta sobis kangemana imehästi.

- Kui tavaliselt panen smuutide sisse piima või midagi piimalaadset, siis seekord panin õuna-jõhvikamahla. Välja tuli hoopis kergem ja värskem tervisejook. 

- Mahl oli pakendatud stiilsesse klaasist pudelisse, seega on tegemist armsa kingitusega. Praegusel viiruste perioodil soovitaksingi armsale inimesele kinkida midagi tervislikku nagu need mahlad. Samuti on nutikas anda seda lastele, kes muidu vitamiinitablette alla neelata ei soovi.

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee