Eesti uudised

Tänapäeva meditsiin on toonud kaasa ebainimlikult pika suremise (63)

Eesti Päevaleht, 3. detsember 2018, 07:38
Paljud haiged veedavad kuid või aastaid voodisse aheldatuna, enne kui nad lõpuks surevadFoto: MATI HIIS
Moodne meditsiin võimaldab hoida elus patsiente, kel oleks inimlikum lasta minna. Arstid üritavad muuta enda ja ühiskonna suhtumist surma, kirjutab Eesti Päevaleht.

„Üks vana arst küsis minult, miks peab inimene tänapäeval surema nii, et viimane keemiaravi tablett pole veel suus äragi sulanud. Me ravime oma südametunnistuse kergendamiseks,” rääkis PERH-i koolituskeskuse suures saalis anestesioloog-valuarst Pille Sillaste sinna kokku tulnud 160 intensiivraviarstile, -õdedele ja anestesioloogidele kõigist Eesti haiglatest. See on esimene kord, kui meedikud tulid kokku, et üksteist veenda ja julgustada – on hetki ja olukordi, mil on eetilisem ja inimlikum lasta patsiendil surra.

Refereeritud artikli täistekst Eesti Päevalehes.

Samal teemal

12. september 2018, 16:13
LUGEJAD SUITSIIDIDEST: vaesus, mured, haigused. Kuhu lähed?
11. september 2018, 08:01
PROPAGEERIB EUTANAASIAT: hea tervisega prantslanna soovib surra 2020. aasta jaanuaris

63 KOMMENTAARI

r
Riigil 19. detsember 2018, 20:12
ikka odavam kui haiged varakult suretada.Vahepeal ongi selline tunne et see värk juba tasapisi käib.Kui riigikogulane saab infarkti on haiglas mitu kuud kui ehitaja siis 4-ndal päeval koju.Sai muidugi uuesti ja siis abi viibis ja polnudki vaja pensioni maksta .Pensini oli jäänud 1 aasta.
k
krt 5. detsember 2018, 15:51
kõigi ei ole seda õnne elada 80-ni ja elust rõõmu tunda , kui sa piinled valudes , sõltud teiste abist, on piin elada, inimlikum oleks see lõpetada.
Loe kõiki (63)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee