Eesti uudised

Tänapäeva meditsiin on toonud kaasa ebainimlikult pika suremise

Eesti Päevaleht, 3. detsember 2018, 07:38

63 KOMMENTAARI

r
Riigil / 19. detsember 2018, 20:12
ikka odavam kui haiged varakult suretada.Vahepeal ongi selline tunne et see värk juba tasapisi käib.Kui riigikogulane saab infarkti on haiglas mitu kuud kui ehitaja siis 4-ndal päeval koju.Sai muidugi uuesti ja siis abi viibis ja polnudki vaja pensioni maksta .Pensini oli jäänud 1 aasta.
k
krt/ 5. detsember 2018, 15:51
kõigi ei ole seda õnne elada 80-ni ja elust rõõmu tunda , kui sa piinled valudes , sõltud teiste abist, on piin elada, inimlikum oleks see lõpetada.
v
v/ 4. detsember 2018, 10:21
Inimese tervise jaoks ei ole vaja teha kõikvõimalikke eksperimente , tehke seda , mis tervendab. See aga pole konveieritõõ ja tuleb süveneda , mis on selle põhjustaja. õppimiseks ja edasiarenemiseks vaja vabaneda mõtteenergiatest, mis ei lase uuel teadmisel tulla ja arutleda, miks ma patsienti ei saa aidata. Loomulikult leida , kes sobib üldse arstiks! See et diplom taskus ja oskus kirjutada tablette, kas ei ole hirm ,et teie teadmatus valediagnoosi panemisel ei kahjusta ja teie ainuotsusest tingituna ei toimu tervenemist? Suur pluss on see, et keemilisel tasandil teate ja suudate enamatki
v
vanur 86/ 4. detsember 2018, 10:09
Noored inimesed, teie kirjutisi on lausa julm lugeda. Armastage oma vanasid, ei ole veel elus tahtnud surra, olen seadnud endale eesmärgi näha oma lapselapselapse pulmasid! Mu ema elas 106 aastani ja ei tahtnud kunagi surra, tal oli huvitav elu ja kõik lähedasid armastasid teda! Ka mind ümbritsevad ainult head ja armsad lähedased,mul on silmanägemine veel hea, loen veel raamatuid ja istun siin arvutis! mitte keegi ei taha surra, kuigi tervis pole enam inimesel alati kõige parem!
o
olli/ 4. detsember 2018, 06:49
minul on õnne olnud Ma ei pidanud nägema oma ema ja isa piinu. Ema suri südame pärast jalapealt. Isa vähiga ilma suuremate valudeta äkki oma voodis olemata voodihaige. Tunnen kaasa kõigile, kes peavad abitult pealt vaatama oma lähedaste piinu. Kõigil nii ei vea.
y
yy/ 4. detsember 2018, 06:30
Olgem siis targad, ja ärme soovime "sajani väljavedamist". Soovigem igas vanuses vaid tervist nii endale kui teistele. Igaüks, kes on küllalt vana, küllalt vaimselt terve, et tühiasjad ei pane neid suidsiidi tegema, peaksid saama oma käsutusse vahendi, millega oma vaevad tõeliste piinade puhul valutult lõpetada. On ebainimlik, et seda peaks tegema meditsiiniasutus, meedik. Või vähemalt peaks igaüks saama teha sellise otsuse, et teda ei hoita voolikute otsas kui ELU on praktiliselt läbi.
t
to maalt/ 4. detsember 2018, 02:35
Keegi ei ole ju rääkinudki sellest, et kõik vähidiagnoosi saanud tuleks esimesel võimalusel eutaneerida. Jutt käib haigetest, kelle piinasid (just nimelt piinasid, mitte ebamugavustunnet või väikest valu) ei ole võimalik kuidagi leevendada, kelle seisund ei saa kunagi paraneda. Jutt käib inimestest, keda hoiavad elus masinad, sageli ei saa need inimesed enam ise oma tahet avaldada, nad lihtsalt on tänu masinatele ja ravimitele ja sondiga söötmisele veel niiöelda elus. Keegi ei taha "hukata" 10 aastat verevähki põdevat naabrit, kes ainult vajadusel käib onkoloogias ravil.
m
Mädanik/ 3. detsember 2018, 20:28
Elan aktiivset pensionipõlve,2x nädalas käin eakate tansuklubis tantsimas. Maksumaksja kulul elada ja tantsid.Siis võiks enda toitmiseks ka tööl käia.

v
vanaisa/ 3. detsember 2018, 20:19
Küll on hea,et minul selliseid alatuid ja vastutustundetuid pärdikuid ei ole,kes mind külmavereliselt teise ilma saata tahaksid.Ilmselt on siis vanemad oma lastekasvatuses suuri vigu teinud.
m
Mimoos/ 3. detsember 2018, 19:29
Minu isa oli 84 aastane kui sai teada, et tal on mao ja eesnäärme vähk. Ta ei öelnud seda kellelegi ja keeldus ravist. Kui jäi ikka viletsamaks ja viletsamaks saime arstidelt teada, mis temaga on. Lisaks oli veel vere uuenemis probleemid. Isa elas veel 2 aastat, raviks ainult vereülekanne. Suri rahulikult, tänu vere probleemile, mis oli seotud nii vanuse kui vähiga oli surm õnneks rahulik ja valudeta.
õ
Õigus,/ 3. detsember 2018, 19:10
ja poleks mingit arstide konsiiliumi vaja, kui aluseks võetaks seadustatud notariaalne luba, leping, kus patsient ise soovib eutanaasiat. Miks ma võin teha varale testamenti, aga oma kehale mitte? Pealegi, kui kõik targad räägivad, et hing elab niikuinii peale surma edasi, milleks teda siis surevas kehas kinni hoida?
s
Sa/ 3. detsember 2018, 19:09
Oled liiga palju mehhiko seriaale vaadanud,seal ravitakse kõiki haigusi operatsioonidega
e
3. detsember 2018, 19:01
elu on inimõigus ja surma üle ise otsustamine samuti.
o
Olin ka hooldaja,/ 3. detsember 2018, 18:54
sina ei juhtunud kuulma, sest kurdetaksegi omastele. Inimõigus? Kui oled lamaja haige või ratastoolis, nii et kogu su elu sõltub iga päev läbijooksvatest võõrastest abistajatest, kes hoolivam, kes vähem hooliv, aga kellelgi ei ole tegelikult huvi ega aega sinuga koos olla, südamest vestelda, tundud kõigile ülearune, see on väga kurb ja masendav perspektiiv. Loodan südamest, et suren enne kui hooldekodusse satun.
s
Sa lugeja53/ 3. detsember 2018, 18:45
võiks selle arsti nime avalikustada, hoiataks teisi sellise eest! Võib-olla töötab siiani peresõbrana. Kahju et sa kohe kohtusse ei pöördunud.
a
Arvan/ 3. detsember 2018, 18:18
Jutt käib nendest haigetest, kes on lootusetud haiged voodis, mitte nendest kes veel tantsida jõuavad. Kujutage ette olukorda, kus enam ei suuda valusid kannatada, küll siis tahate, et saaks kiiremini lahkuda.

m
Mees/ 3. detsember 2018, 18:12
Lihtsalt rääkida operatsioonidest on asjatundmatu. Haigused ja nende põdejad on paraku seinast-seina ja on olukordi, kus mitte ühelgi maal ei püüta midagi opereerida.
f
Filosoofia huviline/ 3. detsember 2018, 18:11
Keskaja teoloogid vastandasid inimese keha ning hinge. Ja väitsid, et keha piinates, piitsutades, näljutades ning lihasuretades saavat tema hing puhtamaks. Ja seega ka paremini taevasse. Näib, et vist ka meie eutanaasia vastased poliitikudki on tollaste skolastikute tasemel ning seisukohtadel. Et kui laseme inimestel palju piinu taluda ja kannatada, siis nende hinged puhastuvad ja nad saavad tänu meile otse paradiisi, issanda paremale käele! Mitte aga sinna alla, purgatooriumisse või lausa igavesse põrgutulle.
e
Elukogemus/ 3. detsember 2018, 18:08
Surma ootavad ikka need, kes tõesti enam ei jaksa elada aga on veel aruselged. Kui aga mõistus juba kustunud, siis nad seda enam ka ei räägi.
p
Poeg/ 3. detsember 2018, 17:59
Minu isal oli vähk ja ta oli juba aegsasti otsustanud endalt lõpuks ise elu võtta. Kui enam taluda ei suuda. Mulle ta sellest rääkis, detailselt oma plaanidest. Vahest ehk ka mu vennale. Kugi too elas kaugel ja käis tema juures harva. Aga oma naise eest ta varjas. Kuid ta venitas ning venitas ja kui lõpuks leidis, et nüüd on viimane aeg, siis oli ta juba hiljaks jäänud. Ta ei saanud siis enam voodistki välja, redelile või toolile ronimisest rääkimata. Ning piinles lõputult. Aga keegi ei saanud teda selles ka abistada, Sest seaduse järgi olnuks see mõrv, rangelt karistatav kriminaalkuritegu.
l
Lugejale/ 3. detsember 2018, 17:47
Eutanaasia vajadus? sellise diagnoosi peaks panema ikka mitmest kvalifitseeritud spetsialistist koosnev kolleegium. Ja lõplikult otsustama ikkagi patseient ise. Et kas soovib juba süsti või mitte. Mitte et kellelegi vägisi surmasüsti tehtaks. Aga kui inimene on lootusetult koomas, siis peaksid tema enda asemel otsustama seda tema perekond ning lähedased. Mõttetutel ja lõpututel piinadel ei ole mõtet. Muuseas, miks paljud lõpustaadiumis vähihaiged siiski enesetappu üritavad? Ma tean üsna mitut, kes on selle kas edukalt soóritanud ning mõni on ka vähemasti üritanudki.
l
lugeja/ 3. detsember 2018, 17:16
Hiljuti lugesin raamatut: Surelikkus. Meditsiinist ja sellest, mis on tegelikult oluline. - Atul Gawande Hea raamat oli...
m
maalt/ 3. detsember 2018, 16:50
No sellepärast,et mõnel inimesel on kurb kogemus vähki põdeva lähedasega,ei pea ju ometi ebainimlikku seadust vastu võtma.Minu naaberil on verevähk,umbes 10 aastat.Vajadusel on onkoloogjas ravil ja ta on õnnelik ,et elupäevi juurde kingiti.Tundub,et mõni kommenteeria siin kommentaariumis , ei jõua oma haige ema või isa lõppu ära oodata.
*
3. detsember 2018, 16:08

l
Lina/15:03-le/ 3. detsember 2018, 16:04
Lähedased tuletavad oma taktitu käitumisega vanavanematele pidevalt meelde kui mõtetud ja ülearused nad on.Vanemaealine jääb oma pisikese pensioni tõttu nooremates sõltuvaks. Mina olen ka vana. Hoian omad haigused ravimitega kontrolliall.Elan aktiivset pensionipõlve,2x nädalas käin eakate tansuklubis tantsimas,osalen käsitööringis jne päevad on nii tihedalt sisustatud,et suremine ei tule meeldegi. Eutanaasia asemel võiks nooremad inimesed mõelda, kuidas vanainimeste elu inimväärseks muuta.Igavesti nooreks ei jää meist keegi. Mis selle surmaga nüüd nii kiire on?
p
Paul / 3. detsember 2018, 15:43
Kallis Paula! Meie oleme näinud, kuidas inimene elust lahkub. Aga millal algab elu? Nüüd, Jumalata ühiskonnas - nimetame seda isegi tsivilisatsiooniks - ei tea me seda ammugi mitte. Religioonidel on oma õpetused. Meil väidavad kõiketeadjad, et küll ühest, küll kahest rakust või rakukobara emaka seinale kinnitamisest. Kellel nende seas on õigus? Kuidas nad oma "teaduslikku"tõde tõestavad? Rahu, paulataolised.
m
Mx35/ 3. detsember 2018, 15:37
Meditsiini pohiulesanne on ET inimesed sureksid TERVETENA
o
3. detsember 2018, 15:34
On üksikuid juhuseid jah.Aga kui inimene valudes piinleb.Kas see on hea.Selleks on arstid.Mitte üks arst.Vaid palju.Nagu on välismaal.Vähist ei anna ka 1 arst teada.Vaid 5 ja rohkemgi.
e
E/ 3. detsember 2018, 15:31
h
Hooldaja./ 3. detsember 2018, 15:29
Mina töötan ka vandekodus.Ja kuulen seda juttu pidevalt.Tuleks surm ei jõua ei taha lapsed ja lapselapsed koju ei vii vahelgi vaatama ei tule kõht on kinni söök ei maitse jne.Tuleks surm.Tuleks surm .Inimesed on 90a. Juba elust tüdinenud ja väsinud.
t
Tõnn/ 3. detsember 2018, 15:24
Rändelepe kiideti heaks aga eestlase elu ei maksa midagi.
l
lugeja53/ 3. detsember 2018, 15:20
kes on see otsustaja,kes otsustab ,et inimese haigus on ravimatu.Minu abikaasa perearst korrutas pool aastat mu abikaasa suhtes,et elada on jäänud 4 kuud,nädal pool tundi ja muudkui käis süstimas mu abikaasat.Kui elada oli jäänud arsti sõnul pool tundi,viskasin arsti oma kodust välja ja mõelsin ,et kui mu abikaasa peab surema ,siis suregu rahus.Mis juhtus,kui süsti ei saanud ,avas mu abikaasa peale 2 kuud koomas olekut silmad,järgmine päev juba istus ja elas veel 10 aastat täiesti terve inimesena.Enne seda oli välimuselt mu abikaasa 34 kg kaaluv surija.Kuidas siis mõista.perearst tegigi vaikse

l
lugeja53/ 3. detsember 2018, 15:19
kes on see otsustaja,kes otsustab ,et inimese haigus on ravimatu.Minu abikaasa perearst korrutas pool aastat mu abikaasa suhtes,et elada on jäänud 4 kuud,nädal pool tundi ja muudkui käis süstimas mu abikaasat.Kui elada oli jäänud arsti sõnul pool tundi,viskasin arsti oma kodust välja ja mõelsin ,et kui mu abikaasa peab surema ,siis suregu rahus.Mis juhtus,kui süsti ei saanud ,avas mu abikaasa peale 2 kuud koomas olekut silmad,järgmine päev juba istus ja elas veel 10 aastat täiesti terve inimesena.Enne seda oli välimuselt mu abikaasa 34 kg kaaluv surija.Kuidas siis mõista.perearst tegigi vaikse
m
Mann/ 3. detsember 2018, 15:17
Jah, sest hooldajatele nad seda ei räägigi, vaid paluvad abi omastelt. Minu 98 aastane vanaisa küsis iga külastuskord minult, et miks surm ei tule, ta enam ei jõua. 3 aastat voodisse aheldatuna oli tal elust tüdimus, sest oli juba küllalt elanud, kõike näinud ja kogenud. kas te mõtlete, et omastel on kerge kuulata, kui palutakse tuua mõni tablett, püksirihm või nuga...nii meeleheitel on vanurid. Kurb....
l
Lina/ 3. detsember 2018, 15:03
Minu vanaema kes oli surres 87 ütles tihti et on elust väsinud ja miks surm juba ei tule. Ja ma täiesti südamest usun seda kui tervist enam pole, nägemine on kehv ja kuulmist pole. Pigem kardavad inimesed pikka piinarikast surma kui vaikset unes lahkumist. Teatud vanuses on surm paljudele ootus mitte kartus.
h
hooldaja/ 3. detsember 2018, 14:15
Töötasin hooldekodus(vanadekodus),nii Eestis kui Soomes.Ei ole mitte kordagi kuulnud,et keegi hoolealustest oleks surra tahtnud.Ei kordagi.Elu on inimõigus.
m
Ma ei taha kunagi enam näha oma lähedasi kannatamas,/ 3. detsember 2018, 13:49
No ei taha kõik elada.Minu kadunud isal oli vähk.Jubedad valud.Ta oli luu ja nahk.Juua ei taha,süüa ei taha.Kõik oksendas tagasi.Selle vähesegi.Nii oli see pea aasta.4 kuud sellest oli ta narko laksu all.Lihtsalt elav laip.Külm higi voolamas mööda keha.Süst ei võtnud valusid vaid leevendas.Ta palus igajumala päev,et viiks ometi surm ta ära.Ta nuttis ja anus mind,tee tütar minu jaoks midagi.....Mina sain ainult uue süsti teha.Lõpputu õudus.Mina olin närviline,nutsin,pere oli närviline jne.jne.Tal polnud ka nii palju jõudu,et ise endale lõpp teha.See oli jube,jube,jube.Mina olen küll selle poolt
1
12:39-le/ 3. detsember 2018, 13:31
Loomulikult on mul kogemus.Lähedase tapmise mõtet pole küll kunagi meelde tulnud ja minule väga kallis inimene seda ei palunud ka.Väga ,väga oleksime tahtnud veel koos olla aga kahjuks sai aeg otsa.
h
hool/ 3. detsember 2018, 13:28
Inimene tahab elada tegelikult, ka kõige kehvema tervisega ja kõige vanem...Rahu.
t
Tamara-le/ 3. detsember 2018, 13:22
See on tõsi. Turgutatakse surmale määratud enneaegselt sündinuid siia ilma endale ja kõigile teistele vaevaks,mõni kobedam toodab edasi omasuguseid nõrku...Mu ema palus jumalakeeli, et mu venda ei elustataks, et mingu nii nagu jumal on otsustanud, aga ei läinud läbi, turgutati vegetatiivseks...

1
10:40-le/ 3. detsember 2018, 13:19
Teismelisena proovisin, ei õnnestunud...
t
3. detsember 2018, 12:55
tiimi kuulubki lihunik. see on ju loomulik. kui sa oled pensioniealine, siis riiklikult oleks ok, kui sind poleks olemas. sa ei too midagi sisse, vaid viid ainult välja. aga inimene on meditsiinitöötaja, kellele sirmitõmbamine on igapäevane tegevus.
e
eutanaasia sedustada/ 3. detsember 2018, 12:39
Kas sa reaalselt oled näinud inimest suremas? Kas sa oled näinud omale lähedast inimest küsimas "miks see surm juba rutem ei tule?" Seni, kuni sul selline kogemus puudub, hoia oma suu kinni!!!
p
Paula/ 3. detsember 2018, 12:25
Loote tapmine emaüsas on ka igati ok.Ei pea piirduma ainult abitute vanakestega.
e
3. detsember 2018, 11:36
Eks ta ole. Selline elushoidmine liigitub pigem piinamise alla ja neelab meeletu hulga raha. Samas, kui ei hoia, tulevad pahatihti lähedased süüdistama, et näed, arstid olid hooletud ja lasid tal surra. Olen sattunud kõrvalt kuulama, kuidas lähedased rääkisid, et näed 89-aastane suri ära sest arstid olid täiesti saamatud... Kõik lähedased loomulikult pole sellised, kuid selliste pärast on arstidel lihtsam ka selline patsient ravimeid täis pumbata, vedada teda mööda operatsioone, kui jaurata pärast valeravi süüdistustega.
n
nööriklubile/ 3. detsember 2018, 11:35
Eks sa katsu endale nöör kaela panna, kui oled nõrk ja abitu voodihaige. Ja ega seda nööri suuda sihtotstarbeliselt panna ka enamik nooremaid. Ei ole suitsiid nii lihtne ühtigi
k
kogenu/ 3. detsember 2018, 11:34
Kui mu ema jäi pärast pikalt parkinsoni põdemist ja emakavähioppi voodisse, tekkis moment, mil ta palus:" Aita mul ära minna". Nagu Tõe ja õiguse raamatus, eks? Raamatus tõi Indrek emale "liiga" head valuvaigistit, mis vaigistas ema valu lõplikult. Mina ei võinud aga ema iseomakätega tappa, oleksin saanud mõrtsukaks. Nii ta siis kuhtus edasi, läbis kõik vaevad s.h. nekrootilised lamatised, suutmatus neelata. Mõistus püsis selge viimse hetkeni, kui pandi exitus letalis südame isheemia. Väga vale põhjus.
k
Kolliprot/ 3. detsember 2018, 11:28
Jah, aga kes hakkavad seda nn eutanaasiat ellu viima (mis irooniline sõnamäng)? Moodustae spetskomando või? Arstide asi on elu säilitada.

k
Kodanik/ 3. detsember 2018, 11:26
k
kristuse karistus/ 3. detsember 2018, 11:26
Ei, mitte poliitikud ei jahu inimelu pühadust, vaid usklikud. Ja ka filantroobid ja need, kes pole lähedase kannatusi pikka-pikka aega pealt näinud. Need, kes on, viibivad alati kahetise tunde küüsis: tahaks ühtaegu kallist lähedast piinadest säästa kui ka teda võimalikult kaua siin meie hulgas hoida.
i
inimene/ 3. detsember 2018, 11:23
Kindlasti on need rohelistes ja valgetes kitlites inimesed samuti inimesed ja mõistavad nii mõndgi, kindlasti on ka nendel lootusetult haigeid lähedasi ja vanakesi. Mida nad siis peavad tegema? Nad on andnud vande säilitada elu. Kas peaks tiimi kuuluma ka lihunik kes lootusetutel kõri läbi tõmbab? Jah, sinu jaoks on ema, aga arstide jaoks patsient ja suure haigla ststistika e. letaalne lõpe. Ei ole võimalik kõiki lõputult elus hoida, saage ükskord aru.
k
Kas oled ka mõelnud, miks TÜ õendusosakonna kõik nagu noitid magavad. Oled ehk midagi ROHTUDEST ka../ 3. detsember 2018, 11:16
m
Mari/ 3. detsember 2018, 10:57
Nägin haiglas kuidas hoiti aparaatidega elus vanapapit. Enamus aega oli ta teadvuseta või magas. Siis käisid tema liikmeid vahepeal väänamas veel füsioterapeudid (n.-ö võimlemist tegemas). Vanapapi nägu oli siis valugrimassides, rääkida ta ei suutnud. Kõik intensiivpalati voodid olid haigeid täis. Kas mõni noorem inimene pidi seal kohast ilma jääma samal ajal? Peale umbes nädalast sellist vanapapi piinamist lahkus ta lõpuks siit ilmast.
s
3. detsember 2018, 10:55
p
3. detsember 2018, 10:54
Patent on selle asja nimi. Patent võetakse häädele rohtudele, need on hirmkallid ja neid ei tohi palju toota, kui see saladuse aeg mööda saab, siis saavad teised ka seda ravimit toota.http://www.delfi.ee/news/paevauudised/eesti/vahiravimid-voivad-paari-aasta-parast-odavamaks-muutuda?id=77133242
n
3. detsember 2018, 10:52
no mitte kõik haiglad ei ole sellised. ikka lastakse patsiendil need viimased hingetõmbed teha sirmi taga, teda segamata. üks vastik tegur on patsiendi lähedased, need tahavad, et patsiendi seisundit leevendatakse. see on üks hirmus asi. aga piisavalt tõrjuva suhtumisega saab neist eemale hoida. olen sellise suhtumise kevadel üle elanud. masendav. nende jaoks on see patsient statistika, minu jaoks ema. aga need valges ja rohelises kitlis inimesed ei mõista seda kunagi.

t
Tamara/ 3. detsember 2018, 10:31
Meditsiin on nii arenenud,et ühtegi tervet inimest ei ole enam.
v
variseidest poliitikud/ 3. detsember 2018, 10:30
Looma puhul on tema asjatu piinamine keelatud ja lootusetult haige või vigane loom tuleb magama panna. Piinamine on karistatav. Aga inimene PEAB kannatama kuni viimase lõpuni, kuigi on veel vaid agoonia ning ei mingit lootust. Sest poliitikud meil eutanaasiat ei luba! Jahuvad inimelu pühadusest. Kuigi ise hoiavad arstiabi ja hooldus pealt armutult kokku. Lähtudes nagu piiblist. Et tapmine ja suitsiid on patt, mis viib hingekese otse põrgusse! Tegelikult on meie poliitikud küll Euroopa suurimad ateistid, kuid seda komöödiat ongi vaja just lääne poliitikutele oma vagaduse demonstratsiooniks.
r
ravimatu haige/ 3. detsember 2018, 09:34
Mina olen nõudnud korduvalt eutanaasia seadustamist, aga, nagu ikka, lihtinimese arvamus on kui hüüdja hääl kõrbes. Miks pean vaeveldes ootama oma lõppu??? Ehk kuuldakse arste...
p
protoKoll/ 3. detsember 2018, 08:53
Seadustada tuleks eutanaasia! Võidaksid kõik - haigel vähem piinlemist, lähedastel vähem muresid ja hingevalu, haigekassal väiksemad kulud ehk jätkuks rohkem ressurssi teiste haigete raviks. Kaotajaid ei ole.
m
m.Närep/ 3. detsember 2018, 08:51
No eks ole meil ka küllalt arste kelle abil kiirendatase parimatele jahimaadele minekut - ajakirjanduse andmetel EU statistikale viidatel ca 1200 juhtu aastas, ei ole asi nii roosiline midagi. Ei tasu unistada- arstid (nagu ka advokaadid) ja ahiglad üritavad teenida mitte tervendada
õ
Õigus.Toetan./ 3. detsember 2018, 08:47
Totaalselt haigetel või vigastatud inimestel peaks olema õigust elust lahkuda kui nad seda soovivad. Totaalselt vigastatud, haigeid või väärsündinud loomi magama panna on inimlik. Aga vastavaid inimesi veetakse läbi elu ja üritatakse elus hoida tema enda ja lähedaste vaevaks ikka võimalikult kaua.
n
Naine/ 3. detsember 2018, 07:56
Tõsi! Kusjuures eriti hull on asi Eestis. Meil leevendatakse ravimitega haigusi, mida välismaal opereeritakse. Operatsioonid on edukad ja inimesel on võimalus tervet elu jätkata. Kui meie haigekassa saadaks kallite ravimite ostmise asemel inimesi spetsialiseeritud asutustesse opile oleks paljudel inimestel täisväärtuslik elu.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee