Eesti uudised

EKRE taotleb prokuratuurilt Indrek Tarandi juhtumi uurimist (62)

Siim Randla, 3. detsember 2018 07:25
Foto: Robin Roots
Eesti Konservatiivne Rahvaerakond (EKRE) kaebab prokuratuuri Põhja politsei prefektuuri otsuse, millega ei alustatud nende avalduse alusel kriminaalmenetlust selles, et eurosaadik Indrek Tarand tuli Toompeale meeleavaldust segama. 

Politsei on avalduses esitatud asjaolusid hinnanud ning leidnud, et 26. novembril riigikogu ees toimunud meeleavaldusel ei püütud takistada avaliku koosoleku läbiviimist ja sel põhjusel ei ole alust kriminaalmenetluse alustamiseks. Avaliku koosoleku takistamisena saab käsitleda tegevust, mis on suunatud kas koosoleku ärajäämisele või selle läbiviimise mõjutamisele selliselt, et jääb saavutamata koosoleku meelsuse kujundamine või väljendamine.

Samal teemal

„Indrek Tarandi tegevuse eesmärk ei olnud koosoleku laiali ajamine, vaid oma sõnavõtuga sai temast pigem koosolekul osaleja. Koosoleku takistamine ning selle segamine ei ole üks ja sama. Eesti vabariigi põhiseaduse kohaselt on kõigil õigus oma arvamust avaldada. Võime seada küsimuse alla, kas taoline käitumine selles olukorras oli kohane, kuid süüteo ilminguid selles tegevuses ei esine,“ selgitas Kesklinna politseijaoskonna juht Kaido Saarniit.

Riigikogu EKRE fraktsiooni esimees Martin Helme kinnitas, et EKRE vaidlustab prokuratuuris politsei otsuse kriminaalmenetlust mitte alustada. „Tarandi poolt oli tegu täiesti teadliku provokatsiooniga, mille eesmärk oli meeleavaldajad marru ajada, lasta korraldajal end lavalt minema tassida ja pärast meedias ohvrit mängida. Mingit peksmist ei olnud, oli rüselus, mille kutsus esile Tarandi ebaseaduslik tegevus,“ on Helme varem öelnud.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee