Krista AruFoto: Tiina Kõrtsini
Ohtuleht.ee 2. detsember 2018 23:01
Vabaerakonna fraktsiooni liige Krista Aru selgitab, miks ta ÜRO rändeleppe hääletuselt puudus ning mis küsimusi see lepe temas tekitab.

"Riigikogu täiendavalt istungilt, kus arutati rändelepet, ma puudusin. Olin sel ajal Eestist kaugel, sest istungi toimumine pandi paika alles mõni päev enne ning varem tehtud plaane polnud mul enam võimalik muuta," kirjutab Aru sotsiaalmeedias. "Kujul, nagu see oli Riigikogule esitatud, olin leppele vastu ja oleksin selle vastu hääletanud, eelkõige selle tekstis sisaldunud ideoloogiliste väärtushinnangute tõttu."

"Mina olin rändeleppe hääletuspäeva õhtul uussisserändajatest meestekambaga vastamisi Saksamaal, ühe väikelinna rongijaamas. Keeldusin viisakalt vastu võtmast kamba ühe liikme poolt pakutud šokolaadi. Minu keeldumine solvas silmnähtavalt kogu seltskonda, aga õnneks piirdusid nad vaid sõimuvalinguga, millest ma aru ei saanud," kirjeldab Aru 

"Selle väikelinna elanikud saavutasid riigi- ja maakonnavalitsuses oma tahtmise ning pagulasi linna rohkem juurde küll ei paigutata, kuid isegi siia jõudnutega on kohalikel rohkem halbu kui häid kogemusi. Tööle nad minna ei taha, kuid paremat külmkappi ja televiisorit nõuavad. Kas mõni Eesti väikelinn suudaks eestlastest tunduvalt agressiivsema kultuuriga sisserändajad enda kultuuri lõimida või peaksid siis senised elanikud end hoopis koomale tõmbama? Me ei saa ju unustada, kuidas muutus nõukogude võimu all kogu Narva ja Alutaguse kant. Kes ütleb, et see kõik kaasaegsemal moel ei kordu? Venemaa kiitis ju rändeleppe, millele andsid nüüd oma poolthääle meie sotsid ja keskerakondlased, heaks kiitnud."

 

Samal teemal

Kommentaarid  (37)

sm.Aru 4. detsember 2018 23:34
sul on hea viitamine - sa isegi ei võtnud šokolaadi vastu, riskides peksasaamisega(keegi ei näinud seda üllast tegu); samuti meeldib sinu argument -oleks Eestis olnud, oleks vastuhääletanud.Jah, aga sind polnud ning see tähendab erapoolikust samuti ei saanud hinnata sinu puhul.Nüüd oled sa väljaöelnud kaks erakonda, kes poolt hääletasid ja võrdled Venemaaga.Aga kuna sa polnud kohal, kas on siis üllas nii teha või pidanuksid üleslugema kõik poolthääletanud?Nii lihtne ongi- vaata , kunagi tegi Hänni enda jaoks seadusi, mis kehtisid erastamisel ainult mõned päevad ja kuna naised on kaitseall,...
Noh 4. detsember 2018 19:34
Kui surnupealuu tahab tihi, siis tuleb tal kõvasti peale maksta. Noh šokolaadist vänt tuleb muidugi kordades odavam
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS