Eesti uudised

Noorte meeste sõnul valitseb kaitseressursside ameti arstlikus komisjonis täielik kaos

„Tundsin end kui tapamaja ukse taga oma saatust ootav lehm...“ (45)

Kristiina Tilk, 3. detsember 2018 00:01
IMELINE TERVENEMINE: Mitmed kutsealused ütlevad, et on kogenud omal nahal või näinud kõrvalt, kuidas tõsiste tervisehädadega mehed komisjonis terveks tunnistatakse. Foto: PHOVOIR / Alamy (Pilt on illustreeriv)

Korduvalt Kaitseressursside ameti (KRA) arstliku komisjoni hindamisel käinud mehed on töötajate pinnapealsuses sedavõrd pettunud, et on valmis edaspidi kasvõi trahvi maksma, kuid rohkem nad oma jalga hindamisele tõsta ei taha: „Tulgu või koju järgi, aga ei lähe! Enne muutku oma suhtumist!“

KRA arstlikke komisjone on üle Eesti kokku 13. Komisjonides osaleb 70-80 arsti. Kõik need arstid on tervishoiutöötajate registris, mida peab Terviseamet. See tähendab, et need samad arstid on oma igapäevast tööd tegemas raviasutustes ja perearstikeskusetes üle riigi. Ühes aastat toimub 362 arstlikku komisjoni, langetatakse üle 11 000 otsuse.

KRA arstlikus komisjonis on 3 arsti – peremeditsiini, sisehaiguste, erakorralise meditsiini või töötervishoiu alalt, üks üldkirurg või ortopeed ja üks psühhiaater.

Edasi lugemiseks:

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee