Eesti uudised

Noorte meeste sõnul valitseb kaitseressursside ameti arstlikus komisjonis täielik kaos

„Tundsin end kui tapamaja ukse taga oma saatust ootav lehm...“ (45)

Kristiina Tilk, 3. detsember 2018, 00:01
IMELINE TERVENEMINE: Mitmed kutsealused ütlevad, et on kogenud omal nahal või näinud kõrvalt, kuidas tõsiste tervisehädadega mehed komisjonis terveks tunnistatakse. Foto: PHOVOIR / Alamy (Pilt on illustreeriv)
Korduvalt Kaitseressursside ameti (KRA) arstliku komisjoni hindamisel käinud mehed on töötajate pinnapealsuses sedavõrd pettunud, et on valmis edaspidi kasvõi trahvi maksma, kuid rohkem nad oma jalga hindamisele tõsta ei taha: „Tulgu või koju järgi, aga ei lähe! Enne muutku oma suhtumist!“

KRA arstlikke komisjone on üle Eesti kokku 13. Komisjonides osaleb 70-80 arsti. Kõik need arstid on tervishoiutöötajate registris, mida peab Terviseamet. See tähendab, et need samad arstid on oma igapäevast tööd tegemas raviasutustes ja perearstikeskusetes üle riigi. Ühes aastat toimub 362 arstlikku komisjoni, langetatakse üle 11 000 otsuse.

Kõigi Õhtulehes ilmunud artiklite täismahus lugemiseks vajuta:

45 KOMMENTAARI

t
tõsi ta on 4. detsember 2018, 14:53
nõuka ajal oli medkomissija kaks korda aastas alates arvele võtmisest kuni kroonuminekuni. Ning tõsi ta on - menüüsse kuulus alati ka ka korralik ülevaatus altpoolt naba, mida toimetati erilise tähelepanelikkusega, nii et kui ükskord õnnestus uuesti trussikud jalga saada võis kergendatult hingata.
k
ko 3. detsember 2018, 22:21
Kahjuks kipub jah olema nii, et need kes vassivad ja valetavad, saavad minema, aga need kellel tegelikult ka mingi häda küljes on, kuid ei karju piisavalt valjusti, need peavad ikka minema...
Loe kõiki (45)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee