Krimi

GALERII | Ardus põrkasid kokku veoauto ja sõiduauto, purjus juht lõigati autost välja (5)

Ohtuleht.ee, 3. detsember 2018, 06:38
Foto: Kaspar Pokk
Täna õhtul kella 19.40 paiku teatati liiklusõnnetusest Tallinn-Tartu-Võru-Luhamaa tee 59. kilomeetril, Kose vallas Ardu alevikus.

Esialgsetel andmetel toimus laupkokkupõrge veoauto ja sõiduauto Toyota vahel ning avariis sai viga sõiduautos olnud inimene, kelle abistamiseks tuli päästjatel ta autost välja lõigata. Hetkel on kannatanu juba meedikute hoole all. Veoautojuht viga ei saanud.

Politsei selgitas, et Toyotat juhtinud 70-aastane mees oli raskes joobes. Ta sai avariis raskemalt viga ning viibib haiglaravil. Politsei palub kõigil, kes juhtusid seda liiklusõnnetust pealt nägema, võtta ühendust politsei infotelefonil 612 3000.

Põhja prefektuuri avariipolitseinik Aleksei Vesternin ütles, et esialgsetel andmetel kaldus Toyota Corollat juhtinud 70-aastane mees vastassuunda. „Kui veoauto Scania juht nägi oma suunavööndis lähenevaid autotulesid, püüdis ta avarii ennetamiseks teha Toyotast kõrvalepõike vastassuunavööndi kaudu, ent siis vajus Toyota mõnevõrra tagasi oma suunavööndi poole ning kahe sõiduki kokkupõrget ei olnud võimalik enam vältida,“ kirjeldas avariipolitseinik.

Nii Toyota kui veoauto juhil on juhtimisõigus, veoautol olid all nõuetele vastavad lamell- ja Toyotal naastrehvid. Avarii üksikasjade uurimiseks alustati menetlust.

Vesternin lisas, et veoauto ees liikus veel üks sõiduauto, mille juht keeras ohuolukorda nähes oma masina avarii vältimiseks paremale bussipeatuse taskusse. „Masin paiskus kergelt üle äärekivi, kuid juhi kiire reaktsioon tagas, et ei tema ega tema masin viga ei saanud,“ märkis ta.

Ohtlike maöövreid tegev Toyota vuras ringi juba varem

„Saime õnnetuspaigal töötades info, et avariis osalenud Toyotale sarnanenud sõiduk olevat mõni tund varem Kose vallas teinud ohtlikke manöövreid ning rihtinud kergelt ära ühe BMW stange. Kuigi BMW juhile tundus asi kahtlane, püüdis ta ise piirkonnast masinat leida, ent kahjuks ei andnud juhtunust politseile teada. Kas tegu oli sama autoga, mis hiljem Ardus veoautoga kokku põrkas, on veel selgitamisel,“ ütles ta.

Avariipolitseinik rõhutas, et olgu tegu joobe, väsimuse või muude asjaoludega, mis juhi sõiduvõimekust piiravad ja liiklusohtu suurendavad, tuleks igal juhul politseile ennetavalt sellistest sõidukijuhtidest teada anda. „Kui info laekub aegsasti, saab patrull jooksvalt autojuhti kontrollida ning välistada, et ta end või teisi edasisel sõidul ohtu paneb,“ soovitas ta.

5 KOMMENTAARI

l
lugeja 3. detsember 2018, 12:08
kust kaudu ta välja lõigati.äkki tehti keiser juhti ju autos ei ole
e
3. detsember 2018, 09:57
ehk siis purupurjus pensionär proovis suitsiidi teha, õnneks valis vastaseks suure raske masina ja selle juht sai vaid ränga emotsionaalse trauma.
Loe kõiki (5)

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee