Poliitika

Keskerakonna esinumber Jõgeva- ja Tartumaal on Janek Mäggi (11)

Ohtuleht.ee, 1. detsember 2018 13:44
Janek Mäggi ja Jüri Ratas.Foto: Ahto Laur
Keskerakond tutvustas riigikogu valimiste esinumbrit ja teisi kandidaate Tartu- ja Jõgevamaal. Üheksanda valimisringkonna esinumber on riigihalduse minister Janek Mäggi. Teiste seas kandideerivad riigikogu liige Marika Tuus-Laul, endine regionaalminister Jaan Õunapuu ning tuntud telenägu Peeter Võsa.

Keskerakonna esimees Jüri Ratas sõnas esinumbrit Tartus tutvustades, et Keskerakonna juhitud valitsuse üks põhieesmärke on maapiirkondade ja väikelinnade elanike elukvaliteedi tõstmine, riigi poolt pakutavate teenuste ühtlustamine ja nende kättesaadavuse parandamine. Seatud sihtide nimel on Ratase kinnitusel valimisringkonna esinumber Janek Mäggi riigihalduse ministri ametis tugevalt pingutanud.

„Janek on poliitik, kes tegutseb julgelt ja väärtuspõhiselt ning seisab kindlalt iga Eestimaa paiga arengu eest. Seda näitab tema pühendumine riigireformile, töökohtade maakondadesse viimine ja tihe koostöö kohalike omavalitsustega. Janek aitab tuua riiki inimesele lähemale," ütles peaminister Ratas esinumbrit iseloomustades.

Janek Mäggi sõnas, et Keskerakond on kahe valitsemise aastaga teinud valitsuse juhterakonnana mitmeid samme erakonna regionaalprogrammi täideviimiseks. 

Mäggi tõi välja, et Keskerakond on tegudes pööranud pilgu kõigi elanikkonna gruppide suunas – parem haridus noortele ja toetus eakatele, ettevõtlustugi äriinimestele ja kultuuritoetus meie pärandi hoidjatele. „Keskerakond on ainus, kes soovib aidata pensionäre erakorralise pensionitõusuga ja toetada lapsi ning nende vanemaid, tõstes lapsetoetust 100 euroni. Tahame noori peresid aidata kodulaenu sissemakse käendusega. Valitsuserakonnana oleme näidanud, et riiki saab juhtida ka seistes näoga valijate poole, inimesi kuulates ja nendega arvestades“, ütles Janek Mäggi.