Eesti uudised

VIDEO | Üha enam ettevõtteid langeb võltsarvetega petvate kurjategijate ohvriks 

Ohtuleht.ee, 30. november 2018, 22:58
RIA CERT-EE juht Tõnu TammerFoto: Konstantin Sednev / Postimees
Järjest rohkem Eesti ettevõtteid langeb pettuste ohvriks, kus kurjategijad meelitavad võltsitud arvete alusel ettevõtet kandma äripartnerile mõeldud raha hoopis nende kontrolli all olevale kontole. Riigi Infosüsteemi Ametile (RIA) on viimase kuu jooksul sellistest petuarvetest teatatud vähemalt 40 korral, aasta jooksul on olnud politseil selliseid menetlusi sadakond.

Novembri keskpaigas sai üks küttesüsteemidega tegelev Eesti ettevõte pealtnäha justkui oma äripartnerilt teate, et tema ettevõttes on käimas audit ning palub sel korral tasuda arved tavapärasest erinevale pangakontole, vahendas ERRi uudisteportaal "Aktuaalset kaamerat". Nii läkski, et ettevõte kandis kurjategijatele erinevate arvete alusel 300 000 eurot.

RIA ja politsei kinnitavad, et ohvreid tuleb juurde iga nädal ja uut ei ole selles petuskeemis ehk BEC-skeemis muud, kui et kurjategijad häkivad kahe ettevõtte vahelisse meilivahetusse, jälgivad seda ning pikema meilivestluse ühes etapis esineb kurjategija partnerettevõttena ning esitab muudetud pangakontoga arve.

Vaata pikemalt "Aktuaalse kaamera" videost!

Samal teemal

9. jaanuar 2019, 13:09
Riigi infosüsteemi amet hoiatab meilitsi andmete õngitsejate eest

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee