Eesti uudised

Isikukoodi muutust ootav vanadaam: inimese enda käest võiks ikka nõusolekut küsida! (8)

LISA KOMMENTAAR

veel näide ametnike tasest 1. detsember 2018 19:10
sama teema on ka nimede vahetamisega, inimene on oma elu elanud oma nimega ja mingi ametnik ütleb, üks täht su eesnimes on vale ja sama ka perekonnanimes. See on ju inimese identiteedi vargus. Ainus viis oma nimi tagasi saada-maksa 100eur ja muuda oma nimi tagasi endiseks. Asutused upuvad ametnikest ja mitte kellegi poole pole pöörduda, et peatage see sigatsemine!
Joosu Koodi 1. detsember 2018 11:30
kõik me just sellist riiki tahtsimegi
Tohoh 1. detsember 2018 10:44
Sissetulnud pagulastel on mitmes riigis erinevad sünniajad, nimed ja isikukoodid. Abirahad laekuvad küll siit, küll sealt ja ametnikud ei võta midagi ette. Nüüd siis on vaja Eesti vanavanaema kõik dokumendid kehtetuks tunnistada ja jooksutada ametnike juurde uusi taotlema.Häbi!
Saab või ei saa? 1. detsember 2018 09:50
Saab või ei saa? Tegelikult muidugi saab. Aga kuna amenik on iseseisva mõtlemisvõimeta mutrike, kelle hea elu on tagatud vaid raamatust näpuga järge ajades, siis ametnik ei julge. Tegelikult on see juuksekarva lõhkiajamine. Pole vähimatki vahet, millised need numbrid seal on - kasvõi 93 - kuniks isikukood jääb unikaalseks. Ametnikud ise mõtlevad endile pseudoprobleeme välja. Kõigepealt teevad endale protseduurilisi vastuolusid täis seadused, siis eksivad oma töö tegemisel ja siis eitavad reaalsust, vaht suust väljas.
riik 1. detsember 2018 09:45
kes sa oled et ei ole nõus
hea mõte 1. detsember 2018 07:38
Kui riik võib muuta, siis võin ise ka. Riik - see olemegi meie. Muudan õige oma sünniaja ära, nii paarkümmend aastat kohe nihutaks.
To rooma 30. november 2018 22:07
Aga mida sa punavalitsuselt ootad? Vaata stahanovil oli samuti Andrei eesnimeks, pravda nimeline ajaleht pani tal eksikombel eesnimeks Aleksei. Kuna pravda sugune ajaleht kunagi ei eksinud, siis saigi andrei stahanovist aleksej stahanov.
rooma 30. november 2018 21:56
on alles tase e-riigis. ei saada paari numbriga hakkama. kas ikka on seaduslik muuta ära inimese õige sünniaeg, kui sünnitunnistuses oli viga?