Eesti uudised

MIS TOIMUB? Maailmas ületab vilja tarbimine tootmist, Eestis saak mullusest halvem (8)

Ohtuleht.ee, 30. november 2018 14:16
ViljalõikusFoto: Aldo Luud
Tänavu ületab maailmas teravilja tarbimine selle tootmist ning samal ajal on maailmas nelja viimase aasta madalaim teraviljavaru, selgus täna Eesti Maaülikoolis Viljelusvõistlus 2018 lõpukonverentsil. Ka Eestis jäi tänavu kogusaak väiksemaks.

Maaeluministeeriumi kantsler Illar Lemetti andis kuulajatele ülevaate Eesti taimekasvatushooajast 2018. aastal ja valdkonna tulevikuplaanidest, on kirjas meediale saadetud teates. „Rahvusvaheline teraviljanõukogu prognoosib, et käesoleval aastal ületab maailmas teravilja tarbimine selle tootmist ning samal ajal on maailmas nelja viimase aasta madalaim teraviljavaru. Ka Euroopa Liidus on sarnane seis, sest enamikes riikides jäi teraviljasaak alla viimase viie aasta keskmise. Toodangu osas oli hea aasta vaid Hispaanias ja Rumeenias,“ sõnas ta oma ettekandes.

„Lõplikud andmed Eesti teraviljasektori kohta avaldab statistikaamet 2019. jaanuari lõpuks. Teame aga juba praegu, et võrreldes eelmise aastaga jääb kogusaak väiksemaks, kuigi teravilja kasvupinda oli võrreldes eelmise aastaga 6% rohkem,“ lisas Lemetti.

Illar Lemetti tunnustaska viljelusvõistlust: „Võistlus aitab kaasa Eesti teraviljakasvatuse arendamisele ja edendamisele. See on hea mõõduvõtt, mis julgustab teraviljakasvatajaid proovima uuenduslikke tehnoloogiaid ja uusi sorte. Võistluse tulemused näitavad, et Eesti teraviljakasvatajad on väga töökad ja leidlikud, julgevad katsetada ning suudavad hakkama saada ka keerulistel aastatel.“

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee